VREMT (Geely) przedstawia ładowanie EV o mocy 600 kW: zasięg 300 km w 5 minut

VREMT (Geely) przedstawia ładowanie EV o mocy 600 kW: zasięg 300 km w 5 minut

Chińska firma Geely i jej spółka zależna VREMT wprowadziły rekordowo szybkie ładowarki do samochodów elektrycznych. Powinny osiągać moc ładowania do 600 kW, a tym samym być w stanie dostarczyć w zaledwie 5 minut energię do przejechania 300 km.

Chińskie firmy produkujące EV wprowadzają na rynek jeden samochód elektryczny za drugim, przy okazji przedstawiając coraz nowsze technologie akumulatorów i ładowarek. To właśnie do tej ostatniej kategorii należy nowość Viridi E-mobility Technology (VREMT), która jest spółką zależną Geely. Firma wprowadziła ultraszybką ładowarkę do samochodów elektrycznych, która przewyższy modele S4 o mocy 480 kW firmy Xpeng lub nadchodzące ładowarki 500 kW, które zostaną dostarczone przez NIO w tym roku. VREMT odważyło się przejść od razu do 600 kW.

Ładowarka 600 kW do samochodów elektrycznych pozwoli w zaledwie 5 minut dostarczyć energii do przejechania kolejnych 300 km.

Jest to znaczny wzrost w porównaniu z dzisiejszymi 360 kW, które oferuje firma. Wzrost wydajności ładowania był możliwy dzięki ulepszeniom systemu chłodzenia cieczą oraz nowym akumulatorom Qilin firmy CATL, które zostały wprowadzone w czerwcu tego roku. Wkrótce pojawią się one w nowych samochodach elektrycznych koncernu Geely. Jako pierwszy otrzyma je Zeekr 009 MPV, dopiero nieco później zostanie wprowadzony hatchback Zeekr 001, który powinien być bardziej ekonomiczny i dzięki nowym akumulatorom pozwalać na zasięg sięgający ponad 1000 km. Tutaj z dużym prawdopodobieństwem będą to dane z chińskiego standardu CTLC, który jest bardzo nieprecyzyjny i realistycznie nawet w dobrych warunkach będziemy mogli spodziewać się 800-850 km, normalnie około 700 km.

Przy mocy ładowania 600 kW powinno być możliwe dostarczenie energii, aby przejechać kolejne 300 km w 5 minut (dla porównania Xpeng S4 o mocy 480 kW dodaje w tym czasie ok. 200 km zasięgu). Oczywiście musimy liczyć się z tym, że moc 600kW zostanie osiągnięta tylko w ograniczonym zakresie procesu ładowania i średnia wydajność będzie niższa.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: VREMT (Geely) przedstawia ładowanie EV o mocy 600 kW: zasięg 300 km w 5 minut

 0