The Last of Us Part 2 Remastered zalicza mocny start w Europie. Jak wypada sprzedaż innych gier?

The Last of Us Part 2 Remastered zalicza mocny start w Europie. Jak wypada sprzedaż innych gier?

Ujawniono dane sprzedaży gier w Europie, gdzie sukces odniósł The Last of Us Part 2 Remastered, z kolei lider bez zaskoczenia pozostaje bez zmian.

Według danych firmy GSD w Europie w styczniu 2024 roku sprzedano 12,14 miliona gier na różne platformy i jest to spadek o 7,3% względem analogicznego okresu 2023 r. Dane obejmują łączną sprzedaż gier w wersjach fizycznych oraz cyfrowych od większości wiodących na rynku wydawców, przy czym największym nieobecnym zestawienia pozostaje Nintendo. Pierwsze miejsce nie dziwi i przypada EA Sports FC 24, która na Starym Kontynencie cieszy się największą popularnością.

W styczniu najlepiej sprzedającą się grą w Europie było EA Sports FC 24, z kolei drugie miejsce przypadło The Last of Us Part 2 Remastered.

EA Sports FC 24
 

Sprzedaż jednostkowa EA Sports FC 24 była jednak niemal identyczna, z tą osiągniętą przez FIFĘ 23 w styczniu zeszłego roku. Ogromny sukces odniosło The Last of Us Part 2 Remastered, która zadebiutowała niedawno i zebrała krytyczne oceny ze względu na małe zmiany, jakie wnosi względem oryginału z 2020 r. Mimo tego była to najlepiej sprzedający się nowy tytuł w styczniu.

W dwa tygodnie remaster drugiej części zdołał pobić dokonanie The Last of Us Part 1, a sprzedaż była dwa i pół razy lepsza. Tu trzeba podkreślić, iż Naughty Dog oferuje płatną aktualizację posiadaczom podstawowej wersji The Last of Us Part 2 po znacznie niższej cenie, która wynosi 10 dolarów amerykańskich.

Tekken 8 debiutuje na 7. miejscu zestawienia. To mocny debiut bijatyki Bandai Namco, której sprzedaż wzrosła o ponad 80% w porównaniu z rezultatem Street Fighter 6 w pierwszym tygodniu od wydania. Tekken zazwyczaj cieszy się w Europie większą popularnością niż rywal od Capcomu.

W tym tygodniu po listach bestsellerów wspina się Hellblade: Senua's Sacrifice. Gra Ninja Theory miała dużą obniżkę ceny na Steamie, co spowodowało, że zajęła 8. miejsce na listach przebojów. Kontynuacja ma ukazać się w maju.

Jeśli chodzi o sprzedaż konsol w Europie to w styczniu sprzedano prawie 475 000 sztuk, co stanowi niewielki spadek o 1,4% w porównaniu z rokiem poprzednim (dane nie obejmują Wielkiej Brytanii ani Niemiec). Wysoka sprzedaż PS5 (której rok temu nadal brakowało zapasów w całej Europie) została zrównoważona przez gwałtowny spadek sprzedaży Nintendo Switch.

TOP 10 gier w Europie w styczniu 2024 r. (wydania fizyczne i cyfrowe):

  • EA Sports FC 24 (EA)
  • The Last of Us: Part 2 Remastered (Sony)
  • Hogwarts Legacy (Warner Bros)
  • Call of Duty: Modern Warfare 3 (Activision Blizzard)
  • Grand Theft Auto 5 (Rockstar)
  • Tekken 8 (Bandai Namco)
  • Super Mario Bros Wonder (Nintendo)
  • Hellblade: Senua's Sacrifice (Microsoft)
  • Prince of Persia: The Lost Crown (Ubisoft)
  • Need for Speed: Heat (EA)
Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: The Last of Us Part 2 Remastered zalicza mocny start w Europie. Jak wypada sprzedaż innych gier?

 0