The Last of Us Part II z nową datą premiery. Ghost of Tsushima opóźnione

The Last of Us Part II z nową datą premiery. Ghost of Tsushima opóźnione

Mamy dobre wieści dla wszystkich graczy wyczekujących premiery The Last of Us Part II. Przypominamy, że gra miała ukazać się pod koniec maja, ale Sony na początku kwietnia poinformowało o przesunięciu premiery tego niezwykle mocno obiecującego sequela gry, okrzykniętej najlepszym tytułem poprzedniej generacji. Wtedy japoński gigant nie podał żadnej nowej daty debiutu The Last of Us Part II, tłumacząc zaistniałą sytuację problemami logistycznymi wynikającymi z globalnej epidemii koronawirusa. Okazuje się, że opóźnienie nie jest zbyt długie, ponieważ właśnie otrzymaliśmy informację, że gra ukaże się na rynku 19 czerwca. Jak jednak można było się spodziewać, wpływa to na premierę innego dużego ekskluzywnego tytułu szykowanego na końcówkę żywota PlayStation 4, czyli Ghost of Tsushima.

Właśnie otrzymaliśmy informację, że The Last of Us Part II ukaże się na rynku 19 czerwca, ale w związku z tym opóźnienie zaliczy Ghost of Tsushima.

„W miarę jak nasze zespoły w Sony Interactive Entertainment i Worldwide Studios realizują kolejne kamienie milowe w pracach nad swoimi produkcjami i mierzą się ze światem zmienionym przez COVID-19, zmuszeni jesteśmy do przystosowania się do dzisiejszego, ciągle zmieniającego się środowiska. Pośród pewnych zakłóceń w naszym stylu pracy, chcieliśmy zapewnić aktualizacje dla graczy PlayStation, którzy chcą się dowiedzieć, kiedy nasze kolejne ekskluzywne tytuły pojawią się na PlayStation 4” - czytamy na blogu PlayStation, gdzie potwierdzono, że The Last of Us Part II zadebiutuje 19 czerwca, ale w związku z tym przesunięta zostanie premiera Ghost of Tsushima. Na szczęście tylko o trzy tygodnie, gdyż gra ukaże się 17 lipca, zamiast 26 czerwca.   

Wydaje się, że na ujawnienie nowej daty premiery The Last of Us Part II i do tego relatywnie nieodległej w stosunku do poprzednio zakładanej wpływ mogły mieć ogromne wycieki, które wczoraj pojawiły się w sieci. Te zawierają duże spoilery fabularne, zdradzając praktycznie najważniejsze informacje z historii Ellie, więc jeśli nie chcecie zepsuć sobie zabawy, unikajcie ich jak ognia. Jeśli zaś chodzi o przesunięcie gry od Sucker Punch Productions, to ruch ten wydaje się być logicznym wyjściem z tej sytuacji, ponieważ wydanie dwóch tak dużych gier w jednym miesiącu spowodowałoby, że któraś z produkcji (lub też obie) mogłaby na tym cierpieć. W obecnej sytuacji gracze powinni otrzymać wystarczająco czasu na ogranie The Last of Us Part II przed Ghost of Tsushima. Tegoroczne wakacje zapowiadają się więc na jedne z najgorętszych dla graczy od wielu lat, przynajmniej dla posiadaczy PS4.    

Pokaż / Dodaj komentarze do: The Last of Us Part II z nową datą premiery. Ghost of Tsushima opóźnione

 0