The Last of Us zalicza świetny początek. Serial zgromadził wielu widzów

The Last of Us zalicza świetny początek. Serial zgromadził wielu widzów

Serial The Last of Us, który zadebiutował wczoraj na polskim HBO Max zbiera jak na razie dużo pozytywnych ocen recenzentów oraz zwykłych użytkowników doceniających jakość produkcji i wierność z materiałem źródłowym, czyli grą Naughty Dog. Popularność projektu potwierdzają świetne wyniki oglądalności.

The Last of Us po pierwszym odcinku wyrasta na jedną z lepszych, jeśli nie najlepszą adaptację gry co przekłada się na świetne wyniki oglądalności. Produkcja przyciągnęła aż 4,7 miliona widzów HBO Max i jest to największy debiut za Rodem smoka i od czasu premiery Boardwalk Empire w 2010 roku. Spinoff Gry o tron przeszedł do historii w zeszłym roku dzięki premierze, która zgromadziła 9,986 mln widzów HBO. Historyczny dramat Boardwalk Empire, w którym wystąpił Steve Buscemi, wystartował w 2010 roku, a jego pierwszy odcinek zgromadził przed ekranami kanału HBO 4,81 mln widzów.

Serial The Last of Us zgromadził w momencie premiery 4,7 mln widzów HBO.

Liczby te są wyższe od drugiego sezonu Euphoria, który zebrał 2,4 mln odbiorców, przy czym cała seria miała średnio 19,5 miliona widzów na odcinek w USA. HBO powiedziało, że oglądalność w niedzielne wieczory zazwyczaj stanowi 20-40% całkowitej widowni serialu na odcinek. Jak widzimy The Last of Us zaliczył udany start, chociaż do wyniku Rodu smoka nieco mu brakuje, ale jeszcze nic straconego i cały sezon ma szansę przebić wspomnianą produkcję, bo na HBO trafił dopiero pierwszy epizod, a przed nami są następne odcinki. Serwis streamingowy nie wrzucił całego sezonu w jednym dniu.

Akcja serialu The Last of Us startuje w 2003 roku i zaczyna się od wybuchu epidemii, z kolei w dalszej części pierwszego odcinka przeskakuje aż 20 lat do przodu, ukazując postapokaliptyczny świat oraz ludzkość stojącą na krawędzi po zarażeniach grzybem kordycepsem zmieniającym ludzi w potwory. Głównymi bohaterami są Joel najemnik i młoda dziewczyna o imieniu Ellie, którą mężczyzna musi przetransportować do pewnego miejsca. To, co zaczyna się jako drobna praca, wkrótce staje się brutalną podróżą, ponieważ oboje muszą przemierzać Stany Zjednoczone i polegać na sobie nawzajem, jeśli zamierzają przetrwać.

The Last of Us serial Wersja próbna The Last of Us Part 1 dostępna dla posiadaczy PS Plus Premium

W rolach głównych występują Pascal, Bella Ramsey, Gabriel Luna, Anna Torv, Nico Parker, Murray Bartlett i Nick Offerman, a także Melanie Lynskey, Storm Reid, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce, Lamar Johnson, Keivonn Woodard, Graham Greene, Elaine Miles, Ashley Johnson czy Troya Bakera.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: The Last of Us zalicza świetny początek. Serial zgromadził wielu widzów

 0