The Lord of the Rings: Gollum – pierwsze oceny nie napawają optymizmem. Gra to katastrofa

The Lord of the Rings: Gollum – pierwsze oceny nie napawają optymizmem. Gra to katastrofa

The Lord of the Rings: Gollum debiutuje dzisiaj na PC i konsolach, ale pierwsze recenzje nie są pozytywne i zwiastują katastrofę, która cofa świat gamingu do przeszłości. Nie da się ukryć, że produkcja jeszcze przed wydaniem nie wyglądała za dobrze.

The Lord of the Rings: Gollum to idealny przepis na katastrofę

The Lord of the Rings: Gollum to obecnie najgorzej oceniana gra 2023 roku w serwisach Metacritic i OpenCritic. Wersja PC gry zajmuje na stronie Metacritic 295. miejsce z Metascore 43. Jednak wydanie na PlayStation 5 zostało odebrane jeszcze gorzej plasując się na ostatnim 296 miejscu z Metascore 38. Inne wersje gry nie są uwzględniane w rankingach Maetacritic. The Lord of the Rings: Gollum okupuje także ostatnią lokatę w rankingu OpenCritic (213 pozycja z wynikiem 40). Zdaniem autora recenzji opublikowanej w Push Square "The Lord of the Rings: Gollum to zepsuta gra z oburzająco przestarzałymi poziomami, niezgrabnym sterowaniem, nieimponującą oprawą graficzną i brakiem dopracowania".

Pierwsze recenzje ukazują The Lord of the Rings: Gollum jako najgorszą grę 2023 roku z kiepską oprawą graficzną czy przestarzałymi rozwiązaniami.

Wtóruje mu portal PCGamesN, który napisał w recenzji: "Od wyczerpującej, powtarzalnej rozgrywki po źle skonstruowaną narrację. Jest to kawałek Śródziemia, którego nigdy nie powinniśmy odkrywać". The Guardian określił grę jako "niewyróżniająca się, nieciekawą i zasadniczo zepsutą, która nie uchwyciła niczego interesującego z powieści Tolkiena". Z dotychczasowych opinii branżowych krytyków wynika, że The Lord of the Rings: Gollum to nie tyle porażka co cofnięcie nas do przeszłości zarówno pod względem wizualnym, jak i samej rozgrywki.

Najgorsza gra 2023 roku?

Jak na razie w Metacritic brakuje opinii użytkowników, te będą pojawiać się od jutra, tak samo brakuje recenzji na Steam. Należy jednak założyć, że będą równie negatywne co recenzje serwisów internetowych. Za powstanie The Lord of the Rings: Gollum odpowiada studio Daedalic Entertainment znane z tworzenia gier przygodowych np. najbardziej rozpoznawalnej z portfolio firmy serii Deponia.

Są to przyjemne, klasyczne przygodówki point&click z ładną, kolorową oprawą graficzną. Niestety w przypadku najnowszego "dzieła" coś ewidentnie zawiodło, a katastrofę zwiastowały już przedpremierowe zwiastuny czy obrazki.

Wysokie są wymagania sprzętowe, które dowodzą, że z optymalizacją gry nie jest najlepiej. Do zagrania w maksymalnych ustawieniach potrzebujemy procesora Intel Core i7-8700K / AMD Ryzen 5 3600X, 16 GB pamięci RAM i karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 3070, 8GB albo AMD Radeon RX 6750 XT z 12GB VRAM. Działanie produkcji posiadaczom kart graficznych NVIDII może poprawić najnowszy sterownik graficzny Game Ready (wersja 532.03) zoptymalizowany m.in. pod The Lord of the Rings: Gollum. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: The Lord of the Rings: Gollum – pierwsze oceny nie napawają optymizmem. Gra to katastrofa

 0