The Medium - polski horror największym sukcesem finansowym w historii dewelopera

The Medium - polski horror największym sukcesem finansowym w historii dewelopera

Krakowskie studio Bloober Team podsumowało pierwszy kwartał bieżącego roku. Spółka osiągnęła w tym okresie przychód na poziomie 13,28 mln zł i 5,98 mln zł skonsolidowanego zysku netto. To znaczący wzrost w porównaniu rok do roku. W 2020 Bloober osiągnął 8,61 mln zł przychodu i 2,5 mln zysku. Deweloper zawdzięcza ten wzrost przede wszystkim swojej ostatniej grze - The Medium. Horror z akcją osadzoną częściowo w Krakowie okazał się największym sukcesem finansowym w historii spółki, o czym powiedział jej prezes, Piotr Babieno. Zaznaczył przy tym, że okres, którego dotyczy podsumowanie, zawiera zaledwie dwa miesiące, od kiedy produkcja trafiła do sprzedaży. Tak więc ostateczny wynik finansowy poznamy dopiero za jakiś czas.

The Medium - horror w wykonaniu krakowskiego studia Bloober Team - osiągnął duży sukces finansowy. Pozwoliło to spółce osiągnąć w pierwszym kwartale bieżącego roku rekordowy zysk na poziomie 5,98 mln zł (w porównaniu do 2,5 mln zł w ubiegłym roku).

Bloober Team, które do tej pory zasłynęło głównie horrorami z serii Layers of Fear, thrillerem Observer: System Redux, luźną adaptacją filmowego "Blair Witch Project" oraz wspomnianym The Medium, pracuje aktualnie nad dwoma projektami. Jeden z nich nosi nazwę kodową "Black". Babieno zdradził, że będzie to pierwsza gra w historii studia, która będzie stawiać na akcję. W przeciwieństwie do The Medium, gdzie twórcy zaprezentowali nowatorski sposób przedstawiania wydarzeń (narracja była miejscami prowadzona jednocześnie w świecie realnym oraz w czymś w rodzaju zaświatów), nowa produkcja będzie zdecydowanie bardziej mainstreamowa. Jeszcze w tym roku mamy poznać szczegóły dotyczące obu nowych tytułów krakowskiego zespołu.

 5 rzeczy, które chcielibyśmy zobaczyć w Grand Theft Auto VI

The Medium to horror opowiadający historię Marienne, tytułowego medium, która pewnego dnia otrzymuje tajemniczy telefon od nieznajomego. Aby dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, wyrusza do opuszczonego ośrodka wypoczynkowego Niwa (wzorowanego na krakowskim hotelu Cracovia). Gra ukazała się wyłącznie w wersji na PC oraz na konsole Xbox. W ramach umowy pomiędzy Bloober Team a Microsoftem trafiła do katalogu Xbox Game Pass już w dniu premiery. Produkcja zdobyła wiele pozytywnych recenzji. Średnia jej ocen, zebranych w portalu Metacritic, wyniosła 7,5/10 w przypadku wersji na PC oraz 7,1/10 w przypadku wersji na Xbox Series X/S.

Pokaż / Dodaj komentarze do: The Medium - polski horror największym sukcesem finansowym w historii dewelopera

 0