The Sims 4 dodaje blizny po amputacji piersi u transseksualistów oraz bieliznę maskującą kształty

The Sims 4 dodaje blizny po amputacji piersi u transseksualistów oraz bieliznę maskującą kształty

The Sims 4 wydało darmową aktualizację, która wprowadza do gry blizny pooperacyjne po amputacji piersi oraz bieliznę modelującą oraz medyczne urządzenia. Gra chce w ten sposób się przypodobać środowiskom transseksualistów.

W zaktualizowanym kreatorze postaci gracze Sims 4 gracze mogą dodać Górną Bliznę Chirurgiczną do wszystkich Simów - nastolatków i dorosłych. Blizny po górnej operacji wskazują, że dana osoba przeszła operację usunięcia piersi. "Gracze mogą dodać bliznę Top Surgery do dowolnego Sima płci męskiej w wieku nastoletnim lub starszym, niezależnie od tego, czy ich podstawowy model ciała jest męski czy żeński. Górne blizny pooperacyjne wskazują, że dana osoba przeszła operację usunięcia piersi. Po raz pierwszy dodano również elementy odzieży potwierdzające płeć oraz bieliznę korygującą, często używaną przez transwestytów, do maskowania swoich prawdziwych kształtów. Posunięcie to wynika z nacisków ze strony Electronic Arts , aby The Sims było „bardziej zróżnicowane, inkluzywne i reprezentatywne dla naszej globalnej społeczności”.

Nowa aktualizacja Sims 4 wprowadza blizny po amputacji piersi oraz bieliznę pozwalającą ukryć płeć. Zmiany wywołały prawdziwą burzę w sieci.

Aktualizacja wywołała szybką reakcję w internecie, od zachwytów środowisk LGBT, po przerażenie graczy i rodziców, że gra, zwłaszcza ta skierowana do dzieci, będzie promować operacje transpłciowe. „Uczą młode, zdrowe dziewczyny, że odcinanie piersi jest w porządku”. „Okropne” — powiedział prezes America First Legal, Stephen Miller. „Boże, to jest do bani” – napisał na Twitterze komentator polityczny Ian Miles Cheong.  Inny użytkownik napisał, że nigdy nie pozwoliłby swoim dzieciom grać w tę grę. „Gdyby moje dzieci to miały, usunąłbym to. Mam nadzieję, że ktoś wytoczy proces sądowy. To nie pierwsze podejście do polityki seksualnej „The Sims”, jednej z najpopularniejszych serii gier wideo na świecie. W maju 2022 r. The Sims 4 wydało aktualizację gry, która umożliwiła graczom wybranie zaimków dla postaci niebinarnych. 

Oprócz tego gra dodaje kilka dodatków medycznych, jak aparaty słuchowe, które można podarować wszystkim Simom w wieku niemowlęcym lub starszym. Dostępne są w 15 różnych kolorach. Nowością są również glukometry, które podobnie jak aparaty słuchowe oferują pewne możliwości dostosowania, pozwalając graczom założyć je na prawe lub lewe ramię Sima, albo na prawą lub lewą stronę podbrzusza.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: The Sims 4 dodaje blizny po amputacji piersi u transseksualistów oraz bieliznę maskującą kształty

 0