Thermalright TA140 EX - jednowieżowy i cichy radiator dla procesorów Intela i AMD

Thermalright TA140 EX - jednowieżowy i cichy radiator dla procesorów Intela i AMD

Thermalright zapowiedział wprowadzenie nowego chłodzenie procesora TA140 EX, który charakteryzuje się smuklejszym wyglądem, dzięki zastosowaniu konstrukcji jednowieżowej. Zestaw wykorzystuje wentylator TL-D14X, który ma rozmiar 140 mm, co ma zapewnić znacznie wyższy przepływ powietrza do aluminiowych żeber radiatora. Podstawa i mocowanie oferuje szeroki zakres kompatybilności zarówno z gniazdami Intela, jak i gniazdem AM4 od AMD, co sprawia, że model ten jest uniwersalnym rozwiązaniem, które może sprawdzić się w prawie każdym zestawie PC. Prawie, bo biorąc pod uwagę jego rozmiary, nie zalecamy korzystania z tego chłodzenia przy najpotężniejszych procesorach.

Thermalright wprowadza na rynek radiator TA140 EX ze 140 mm wentylatorem. Jeśli zestaw bedzie odpowiednio wyceniony, to może być ciekawą propozycją dla mniejszych obudów.

Radiator w TA140 EX ma zwykłą szarą kolorystykę i konwencjonalną konstrukcję, która obejmuje pojedynczy stos żeber chłodzony jednym dołączonym wentylatorem. Pozwala to na dopasowanie tego chłodzenia procesora do znacznie mniejszych obudów komputerów PC, a brak RGB sprawia, że ​​idealnie nadaje się do zestawów, które mają nie wyróżniać się niczym poza swoją mocą. Dołączony wentylator to wentylator Thermalright TL-D14X, który ma rozmiar 140 mm i pracuje z maksymalną prędkością 1800 obr./min. Maksymalny przepływ powietrza to 95,5 CFM, a wszystko to przy 30,2 dBA hałasu. Wentylator TL-D14X osiąga niższy poziom hałasu dzięki zastosowaniu łożyska S-FBD i unikalnej konstrukcji łopatek wentylatora. Producent twierdzi, że wysoki przepływ powietrza i niski poziom hałasu sprawiają, że ten radiator procesora jest idealny do zestawów służących do nagrywania, w których niezwykle ważne jest uzyskanie jak najcichszej pracy.

Żebra są ułożone w konstrukcję jednowieżową, dzięki czemu chłodzenie procesora jest znacznie łatwiejsze do zainstalowania w mniejszych obudowach. Za odprowadzanie ciepła odpowiada  pięć niklowanych miedzianych ciepłowodów o grubości 6 mm, które są podłączone do podstawy. Stopa ma lustrzane wykończenie i jest również niklowana, aby zachować spójność wizualną. Wymiary chłodzenia to  145 mm x 45 mm x 158 mm, przy wadze 665 g. Zestaw obsługuje gniazda LGA1200, LGA115x, LGA2066 i podstawkę AM4 dla procesorów Ryzen. Niestety producent nie wspomina nic o LGA1700. Thermalright nie podał jeszcze żadnych informacji o cenie i dostępności TA140 EX.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Thermalright TA140 EX - jednowieżowy i cichy radiator dla procesorów Intela i AMD

 0