This War of Mine i Moonlighter to kolejne darmowe gry od Epic Games Store

This War of Mine i Moonlighter to kolejne darmowe gry od Epic Games Store

Epic Games Store kontynuuje cotygodniowe rozdawnictwo dostępnych w sklepie gier. Platforma potwierdziła, że tym razem między 25 lipca a 1 sierpnia będziemy mieli okazje zgarnąć całkowicie za darmo nie jedną tylko dwie produkcje - Moonlighter oraz dość pozytywnie odebrane This War of Mine. Pierwsza produkcja trafiła do sprzedaży 29 maja 2018 roku, zaś za jej powstanie odpowiada mało znane studio Digital Sun Games (warto podkreślić, iż to debiutowy projekt wspomnianej ekipy). Grę z gatunku roguelike RPG osadzono w średniowiecznych realiach fantasy, natomiast opowiedziana przez twórców historia skupia się wokół sklepikarza, który marzy, aby stać się prawdziwym bohaterem. Podstawą w drodze do osiągnięcia tegoż celu jest przede wszystkim zdobycie odpowiedniego ekwipunku.

Od 25 lipca Epic Games Store udostępni bezpłatnie dwie gry - This War of Mine i Moonlighter.

Tytuł posiada w sobie m.in. elementy handlu, a zasada rozgrywki opiera się na kilku aspektach jak choćby codzienne wypady do lochów w celu zebrania interesujących przedmiotów oraz pokonania napotkanych oponentów. Warto też podkreślić, iż Moonlighter wyposażono w klasyczną retro oprawę graficzną, więc powinna bez trudu przekonać do siebie fanów tego rodzaju pozycji. Oczywiście nie możemy zapominać o następnej grze, która jest nawet ważniejsza od Moonlighter, czyli This War of Mine od rodzimego studia 11 bit studios. Pomimo iż produkt zadebiutował już kilka lat temu, to zdołał zebrać sporo przychylnych recenzji nie tylko branżowych krytyków, ale zwykłych graczy. Tytuł inspirowany jest autentycznymi wydarzeniami i skupia się na tematyce wojennej, jednak nie z oczu wyszkolonego żołnierza tylko grupki cywilów próbujących przetrwać cały wojenny konflikt.

Jeżeli więc jakimś cudem jeszcze nie graliście w This War of Mine to zdecydowanie warto poczekać do 25 lipca i dodać go do biblioteki. Aktualna propozycja Epic Games Store również nie jest najgorsza bowiem do zgarnięcia jest nietypowa produkcja Limbo. Dostępny w niej wątek fabularny ukazuje nam małego chłopca wyruszającego w pełną niebezpiecznych przygód wędrówkę, żeby uratować swoją siostrę. Do cech wyróżniających Limbo na tle wielu konkurencyjnych tytułów z pewnością możemy zaliczyć oprawę wizualną, na którą składają się przepełnione szarością lokacje. Przy okazji należy też pochwalić Epic za udostępnianie gier za darmo. Przypomnijmy, iż cotygodniowe okazje potrwają do końca bieżącego roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: This War of Mine i Moonlighter to kolejne darmowe gry od Epic Games Store

 0