Threadripper PRO 7995WX to maszyna do bicia rekordów. ASUS chwali się nowymi wynikami po OC

Threadripper PRO 7995WX to maszyna do bicia rekordów. ASUS chwali się nowymi wynikami po OC

Threadripper PRO 7995WX zdaje się maszyną do bicia rekordów, bo kolejny dzień przynosi nowe imponujące wyniki tego procesora. Tym razem ASUS pochwalił się, że overclockerzy Der8auer, Elmor, Massman, OGS, Safedisk, Seby i Shamino połączyli siły, aby ustanowić nowy rekord świata.

Minął zaledwie jeden dzień od oficjalnego zniesienia embarga na chwalenie się wydajnością najnowszej serii Threadripperów. Overclockerzy ciężko pracowali przez ponad miesiąc, aby wycisnąć ostatnie soki z tych procesorów AMD. Threadripper PRO 7995WX, flagowy model z tej serii, stał się preferowanym wyborem wśród specjalistów od ekstremalnego OC, co wynika z imponującej konfiguracji 96 rdzeni Zen 4 i pełnej obsługi podkręcania. Overclockerzy eksperymentowali z chłodzeniem powietrzem, cieczą, a później ciekłym azotem, w połączeniu z wysokiej klasy płytami głównymi TRX50 i odrobiną cierpliwości, co doprowadziło do wielu nowych rekordów świata.

Najnowsze osiągnięcie to kolejny rekord pobity w ramach wielordzeniowego testu Cinebench R23, gdzie odnotowano wynik 201 501 punktów, uzyskany przez specjaliste od OC Safedisk.

Threadripper PRO 7995WX

Najnowsze osiągnięcie to kolejny rekord pobity w ramach wielordzeniowego testu Cinebench R23, gdzie odnotowano wynik 210 702 punktów, uzyskany przez overclockera Safedisk. Ten rezultat jest wyraźnie wyższy od rekordu 184 028 punktów, którym chwaliło się AMD, podnosząc wydajność podkręconego flagowego modelu Intel Xeon W9-3495X o 52%, a jednocześnie zużywając mniej energii. To jednak nie wszystko, bo ekipa ASUSa przy okazji pobiła wiele innych rekordów, w tym w Geekbench 3 (test wielordzeniowy) z wynikiem 659380 punktów i GPUPi dla CPU (3,920). Poniżej możecie zobaczyć całą listę rekordów pobitych przy wykorzystaniu płyt głównych ASUS Pro WS WRX90E-SAGE SE i PRO WS TRX50-SAGE WIFI.

Threadripper PRO 7995WX

Procesory Threadripper 7000 wczoraj oficjalnie zadebiutowały na rynku, choć z dostępnością w Polsce na razie jest krucho, bo kupimy je w jednym sklepie. Ceny zaczynają się od 7899 zł za 24-rdzeniowy model Ryzen Threadripper 7960X, a za 96-rdzeniowego flagowca zapłacić trzeba już 52999 zł. Oczywiście do tego dorzucić trzeba koszt płyty głównej z gniazdem sTR5, co również jest sporym wydatkiem. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Threadripper PRO 7995WX to maszyna do bicia rekordów. ASUS chwali się nowymi wynikami po OC

 0