Threads szybko zyskuje na popularności, ale w Europie nie pomoże nawet VPN

Threads szybko zyskuje na popularności, ale w Europie nie pomoże nawet VPN

Meta świętuje bardzo udany start aplikacji Threads, która stanowić ma alternatywę dla Twittera (swoją drogą Elon Musk już zapowiedział pozew). Niestety mieszkańcy Unii Europejskiej muszą na razie obejść się smakiem, ponieważ aplikacja nie jest dostępna w tym regionie i nie wystarczy VPN, aby z niej skorzystać. 

Threads w UE? Nie pomoże nawet VPN

Co ciekawe, Instagram wypuścił Threads w październiku 2019 r. jako samodzielną aplikację do czatowania z bliskimi przyjaciółmi z Instagrama, ale została ona zamknięta, ponieważ Meta uruchomiła właśnie nową apkę Threads w formie konkurenta dla Twittera. Ta jest już dostępna w ponad 100 krajach, w tym w USA i Wielkiej Brytanii, ale nie na terenie Unii Europejskiej. I jak się właśnie okazuje, nie możemy z niej skorzystać nawet posiłkując się VPN, ponieważ Meta potwierdziła, że ​​blokuje użytkownikom w krajach europejskich korzystanie z Threads za pomocą takiego obejścia, co powoduje, że profile i treści nie ładują się, a powiadomienia nie działają.

Meta potwierdziła, że ​​blokuje użytkownikom w krajach europejskich korzystanie z Threads za pomocą VPN.

Threads

„Threads są obecnie niedostępne w większości krajów europejskich i podjęliśmy dalsze środki, aby uniemożliwić ludziom z tych krajów dostęp do aplikacji. Europa nadal jest bardzo ważnym rynkiem dla Meta i mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli wprowadzić Threads do większej liczby krajów” – powiedział przedstawiciel firmy Meta.

Ponad 100 mln użytkowników na świecie

Threads zgromadziło ponad 100 milionów użytkowników w ciągu pierwszego tygodnia od premiery, a ekspansja na kraje europejskie tylko zwiększyła tę liczbę. Jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że w najbliższym czasie nie będzie można pobrać aplikacji na Starym Kontynencie, prawdopodobnie ze względu na nadchodzącą ustawę o rynkach cyfrowych (DMA). Czy jest czego żałować? To już zależy od osobistych preferencji, bo o ile Twitter zdaje się skręcać w kierunku bardziej prawicowych środowisk, Meta zapewne będzie bardziej sprzyjać lewicowym użytkownikom.  

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Threads szybko zyskuje na popularności, ale w Europie nie pomoże nawet VPN

 0