TikTok otwiera regionalne biuro w Polsce

TikTok otwiera regionalne biuro w Polsce

TikTok to platforma, która głównie dzięki pandemii COVID-19 zyskała w ubiegłym roku na popularności osiągając imponujące wyniki. Znalazła się także na cenzurowanym u byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa. Firma dotychczas nie miała swojego oficjalnego przedstawicielstwa w Polsce, ale właśnie ulega to zmianie, ponieważ jak informuje Stock Watch, TikTok otwiera biuro regionalne w Warszawie odpowiadające nie tylko za rozwój usługi w naszym kraju, ale również w Europie Centralnej w tym Czechach, Węgrzech oraz Rumunii. General managerem w Polsce została Sylwia Chada, a w komunikacie prasowym przedsiębiorstwo przekazało, że w pierwszym kwartale 2021 roku planuje zatrudnić kilkadziesiąt osób na stanowiskach menadżerskich w dziedzinie nowych technologii, mediów, reklamy czy marketingu.

TikTok otwiera biuro w Polsce, które będzie odpowiedzialne nie tylko za rodzimy rynek, ale również ten w Europie Centralnej.

TikTok otwiera regionalne biuro w Polsce

Głównym celem warszawskiego zespołu będzie "wspieranie firm w rozwoju ich obecności marketingowej na TikToku oraz budowanie świadomości platformy w regionie". "W Polsce TikTok został przyjęty z wielkim entuzjazmem, a w ubiegłym roku odnotowaliśmy wzrost liczby naszych użytkowników o kilkadziesiąt procent. W 2020 roku zrealizowanych zostało ponad 600 kampanii dla największych marek w regionie, takich jak Lidl, McDonald, Hortex, mBank, L’Oréal czy Samsung. Jestem pewna, że już wkrótce do grona naszych partnerów dołączy jeszcze więcej polskich i międzynarodowych marek" - powiedziała Chada. Według danych Apptopia, TikTok zarejestrował 100 mln aktywnych kont w Europie i umieszczono go wśród stu najbardziej wartościowych marek na świecie BrandZ Top 100 Most Valuable Global Brands 2020.

Komunikator znalazł się ostatnio na cenzurowanym we Włoszech po tragicznej śmierci 10-latki. Tamtejsi urzędnicy zablokowali dostęp do aplikacji wybranej części użytkowników. Data Protection Authority (DPA) zarzuca też TikTokowi, iż nie posiada on ostrzeżeń o potencjalnym niebezpieczeństwie ani innych informacji skierowanych do młodszych odbiorców. Firma podobno nie precyzuje terminu przechowywania danych, czy sposobu przesyłania ich poza teren Unii Europejskiej. Przypomnijmy, że dziewczynka wzięła udział w challenge'u polegającym na samopodduszaniu, jednak mimo podjętych przez lekarzy w Palermo prób nie udało się jej uratować.

Pokaż / Dodaj komentarze do: TikTok otwiera regionalne biuro w Polsce

 0