TikTok z ważną zmianą. Aplikacja pozwoli na publikację dłuższych filmów

TikTok z ważną zmianą. Aplikacja pozwoli na publikację dłuższych filmów

TikTok to aplikacja, która na popularności zyskała głównie dzięki pandemii COVID-19. Pozwala ona na nagrywanie krótkich filmików, jednak w ciągu najbliższych kilku tygodni zostanie wprowadzona zmiana wydłużająca czas do 3 minut. Platforma po raz pierwszy przetestowała udostępnianie dłuższych treści pod koniec ubiegłego roku, kiedy taką możliwość wybranym partnerom. Warto przypomnieć, że domyślnie długość publikowanych treści wynosiła 15 sekund, lecz w 2020 roku czas ten wydłużono do 1 minuty. Jest to zmiana na plus, ponieważ na TikToku publikowane są nie tylko krótkie fragmenty, ale też dłuższe podzielone na części filmy poświęcone m.in. gotowaniu czy samouczki. O możliwość dodawania dłuższych wideo prosili sami użytkownicy serwisu i jak widzimy ByteDance postanowiło wysłuchać ich próśb.

TikTok w ciągu kilku najbliższych tygodni umożliwi nagrywanie dłuższych niż obecnie filmów.

Drew Kirchhoff, Product Manager w TikTok w opublikowanym komunikacie przyznał, że twórcy powinni dostać teraz większy wachlarz możliwości produkcji filmików, który zapewni im większą elastyczność. "W ciągu 1 minuty może wydarzyć się dużo, dlatego wprowadzamy opcję tworzenia dłuższych treści przez naszą światową społeczność i torujemy drogę do kreacji jeszcze ciekawszych opowieści oraz rozrywki na TikToku" - powiedział Kirchhoff. Czy to pomoże platformie zyskać przewagę nad konkurencją? Cóż zobaczymy, jak na tę zmianę zareagują YouTube Shorts i Snapchat Spotlight. Warto wspomnieć, iż usługa ByteDance walczy z pornografią oraz przemocą. W ramach tej aktywności usunięto aż 62 miliony niedozwolonych materiałów zawierających treści dla dorosłych i przemoc oraz nękanie. To dobrze, że prowadzone są tego rodzaju działania, ponieważ TikTok dużą popularność zdobył wśród młodzieży.

TikTok w ostatnim czasie zaktualizował swoją politykę prywatności. Platforma prosi odbiorcę o zezwolenie na gromadzenie takich informacji, ale niestety nie kwapi się do wyjaśnienia, do czego posłużą jej tego rodzaju detale. Serwis TechCrunch wskazuje, że nowe zasady są sformułowane w taki sposób, że TikTok zechce naszej zgody tylko w sytuacji, kiedy będzie to tego przymuszony prawnie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TikTok z ważną zmianą. Aplikacja pozwoli na publikację dłuższych filmów

 0