Tim Cook naciska na premierę Apple Reality Pro wbrew swoim inżynierom. Urządzenie nie jest gotowe

Tim Cook naciska na premierę Apple Reality Pro wbrew swoim inżynierom. Urządzenie nie jest gotowe

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook wraz z szefem operacyjnym Jeffem Williamsem naciskają na szybkie wprowadzenie w tym roku zestawu mieszanej rzeczywistości. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przeciwko temu pośpiechowi stoi zespół inżynierów, którzy pracują nad urządzeniem.

Zespół projektowy uważa, że urządzenie gogli mieszanej rzeczywistości nie powinno być wprowadzane tak szybko. Zespół chciał wstrzymać się z wypuszczeniem Reality Pro do czasu, gdy Apple wprowadzi swoje okulary AR nazwane Apple Glasses, których premiera została podobno przesunięta na 2025 lub 2026 rok. Inżynierowie chcieli wprowadzić wersję produktu w postaci zestawu przypominającego gogle narciarskie, który umożliwia użytkownikom oglądanie filmów 3D, wykonywanie interaktywnych treningów lub wykonywanie połączeń FaceTime z wirtualnymi awatarami. ‌Tim Cook‌, który pełnił funkcję szefa operacyjnego Apple, zanim został dyrektorem generalnym, podobno stanął po stronie Jeffa Williamsa, odrzucając sprzeciw projektantów Apple i nalegając na wcześniejsze wprowadzenie na rynek bardziej ograniczonego produktu.  W rozmowie z Financial Times byli inżynierowie Apple, którzy pracowali nad urządzeniem, mówili o „ogromnej presji związanej z premierą”.

Tim Cook naciska na szybką premierę zestawy mieszanej rzeczywistości Reality Pro. Przeciwko tym planom są inżynierowie, co sugeruje niedopracowanie produktu.

Zestaw rzeczywistości mieszanej był opracowywany przez Apple przez siedem lat i jest podobno najbardziej złożonym produktem, jaki Apple kiedykolwiek stworzył. Oczekuje się, że zestaw będzie kosztował nawet 3000 USD i może być wyposażony w aż 12 kamer i wyświetlacz mikro-LED 4K dla każdego oka. Manipulowanie cyfrową koronką, taką jak ta na zegarku Apple Watch, przeniesie użytkownika z rzeczywistości wirtualnej (która tworzy wciągające środowiska dla użytkownika) do rzeczywistości rozszerzonej (która nakłada dane wygenerowane komputerowo na rzeczywisty kanał).

Reality Pro będzie prawdopodobnie wyposażony w układ Apple M2 wykonanym w procesie 5 nm. Apple podobno zaprezentuje Reality Pro na czerwcowej konferencji programistów WWDC, a premiera urządzenia spodziewana jest jeszcze w tym roku. Planowana jest również uboższa wersja Reality One.

 
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tim Cook naciska na premierę Apple Reality Pro wbrew swoim inżynierom. Urządzenie nie jest gotowe

 0