TiMi Studios - chińskie studio, które wygenerowało więcej przychodu niż Activision Blizzard oraz EA

TiMi Studios - chińskie studio, które wygenerowało więcej przychodu niż Activision Blizzard oraz EA

Należące do Tencent, TiMi Studios odpowiadające za mobilne gry Call of Duty: Mobile oraz Honor of Kings wygenerowało w 2020 roku 10 miliardów dolarów przychodu, informuje Reuters. Raport serwisu wskazuje, że deweloperzy byli w ubiegłym roku największym studiem pod względem osiągniętych przychodów. Co ciekawe deweloperom ustępują znani na świecie, dużo więksi gracze. Dla porównania Activision Blizzard wydający serię Call of Duty odnotował w ubiegłym roku przychód w wysokości 8,09 mld dolarów, czyli około 2 mln mniej niż wywodzące się z Państwa Środka TiMi Studios, z kolei EA może pochwalić się 5,6 mld dolarów przychodu. Chociaż ekipa nie jest tak dobrze rozpoznawalna, to jednak przyczyniła się do powstania CoD-a na platformy mobilne, którego w premierowym tygodniu pobrano przeszło 100 mln razy.

Należące do Tencent, TiMi Studios odpowiadające za mobilne gry Call of Duty: Mobile oraz Honor of Kings wygenerowało w 2020 roku 10 miliardów dolarów przychodu.

TiMi Studios - chińskie studio, które wygenerowało więcej przychodu od Activision Blizzard oraz EA

Natomiast Honor of Kings, który jest dostępny w Chinach, miał zdumiewające 100 milionów aktywnych użytkowników dziennie licząc od listopada 2020 roku. TiMi Studios nie zamierza jednak spoczywać na laurach i poszukuje ludzi do prac nad nowym projektem tym razem wysokobudżetowym tytułem AAA, który ma być podobny do Fortnite oraz Robloxa. Reuters twierdzi też, że Tencent zamierza otworzyć oddział TiMi Studios w Los Angeles. Tencent od dawna inwestuje w niektóre amerykańskie firmy zajmujące się grami. Kupił większościowy pakiet Riot Games autorów League of Legends w 2011 roku. W 2012 roku wydawca kupił 40% pakietu Epic Games. Tencent jest także właścicielem studia Lightspeed & Quantum odpowiadającego za PUBG: Mobile, który przekroczył 1 miliard pobrań na całym świecie.

Tencent odnotował w 2020 roku 156,1 miliarda juanów (23,79 miliarda dolarów) przychodu z gier online. Warto przypomnieć, że jakiś czas temu informowaliśmy o ewentualnym przejęciu przez wydawcę jakiejś większej firmy z branży gier i wybór obserwatorów padał na Electronic Arts, co wydaje się nierealistycznym scenariuszem, ale z drugiej strony kto w przeszłości podejrzewał, że Microsoft dokona przejęcia m.in. Bethesdy Softworks?

Pokaż / Dodaj komentarze do: TiMi Studios - chińskie studio, które wygenerowało więcej przychodu niż Activision Blizzard oraz EA

 0