To będzie prawdziwa bestia. Apple ma wprowadzić 14,1-calowego iPada z chipem M3 Pro

To będzie prawdziwa bestia. Apple ma wprowadzić 14,1-calowego iPada z chipem M3 Pro

Apple podobno ma w planach rozszerzenie oferty swoich tabletów o kolejny, większy model. Nowy iPad Pro ma być wyposażony w gigantyczny jak na tej klasy sprzęt ekran o przekątnej 14,1 cala. Co więcej, sercem urządzenia ma zostać chip M3 Pro, który może wylądować także w mocniejszych komputerach od Apple. To jednak nie wszystko.

Apple ma szykować jeszcze większego iPada z potężnym procesorem

Oferta tabletów Apple już teraz jest dość szeroka. Klienci mogą zdecydować się na podstawową wersję, iPada Air, jedną z dwóch wersji z dopiskiem Pro lub niewielkiego iPada mini. Według osoby o pseudonimie Revegnus, gigant z Cupertino doda jednak do serii jeszcze jedno, wyróżniające się urządzenie.

Oznaczałoby to, że firma zarządzana przez Tima Cooka szykuje prawdziwą bestię w świecie tabletów, z którą raczej żaden inny producent nie będzie mógł rywalizować.

Asortyment ma rozszerzyć iPad Pro z ekranem o przekątnej - i tu uwaga - aż 14,1 cala. Tak, to ten sam rozmiar wyświetlacza, który możemy spotkać w notebookach. Jakby tego było jeszcze mało, nadchodzący iPad Pro ma otrzymać procesor żywcem wyjęty z komputerów Mac. Obecnie dostępne modele Pro mają już chipy M1 i M2 znane chociażby z MacBooków, jednak 14,1-calowy iPad ma otrzymać coś lepszego. 

14,1-calowy iPad Pro może być prawdziwą bestią w świecie tabletów

Sercem tego urządzenia ma zostać nieznany nam jeszcze chip M3 Pro. Apple nie przedstawiło jeszcze linii M3, której premiery spodziewamy się wraz z debiutem nowych MacBooków. Jeśli firma zachowa dotychczas stosowane nazewnictwo, układ M3 Pro będzie najpewniej posiadał więcej rdzeni CPU oraz GPU od podstawowego chipu bez "Pro" w nazwie.

Apple iPad Pro

Oznaczałoby to, że firma zarządzana przez Tima Cooka szykuje prawdziwą bestię w świecie tabletów, z którą raczej żaden inny producent nie będzie mógł rywalizować. Można by się pokusić o nazwę iPad Pro++. Coś czuję, że jeśli urządzenie faktycznie trafi do sprzedaży to na sam widok ceny wypadniemy z foteli.

Revegnus wspomniał o czymś jeszcze. Według niego, system, pod którym działają iPady (iPadOS) czeka duża aktualizacja. Wprowadzone mają być liczne funkcje znane z systemu macOS. To by sugerowało, że firma planuje wypuścić urządzenie, które z powodzeniem może zastąpić laptopa zachowując jednocześnie funkcje tabletu. Ciekawe tylko, jak Apple planuje schłodzić chip M3 Pro wewnątrz tak niewielkiego urządzenia. Na myśl przychodzi tylko komora parowa.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: To będzie prawdziwa bestia. Apple ma wprowadzić 14,1-calowego iPada z chipem M3 Pro

 0