To już oficjalne, Microsoft nie wykupi TikTok w USA. Na placu boju pozostał tylko jeden zawodnik

To już oficjalne, Microsoft nie wykupi TikTok w USA. Na placu boju pozostał tylko jeden zawodnik

Microsoft oficjalnie odpada z wyścigu o wykupienie TikToka. Gigant z Redmond wydał krótkie oświadczenie, w którym potwierdza, że ByteDance, właściciel TikToka, odrzucił jego ofertę na wykup popularnej mobilnej aplikacji na rynku amerykańskim. Wygląda więc na to, że na placu boju pozostało już tylko Oracle i o ile w sprawie nie nastąpi jakiś nagły zwrot akcji, spodziewać można się, że wkrótce ByteDance ogłosi podpisanie umowy z tą firmą. W komunikacie Microsoftu możemy przeczytać: “Jesteśmy przekonani, że nasza propozycja byłaby dobra dla użytkowników TikToka, jednocześnie chroniąc interesy związane z bezpieczeństwem. By tego dokonać, musielibyśmy wprowadzić istotne zmiany, by upewnić się, że serwis spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, prywatności, ochrony online i zwalczania dezinformacji, dlatego wyraźnie podkreśliliśmy to w naszym sierpniowym oświadczeniu. Oczekujemy z niecierpliwością, by zobaczyć, jak serwis będzie zmieniać się w tych istotnych obszarach.”    

Microsoft oficjalnie odpada z wyścigu o wykupienie TikToka. Gigant z Redmond wydał krótkie oświadczenie, w którym potwierdza, że ByteDance, właściciel TikToka, odrzucił jego ofertę.

Microsoft nie określił jakie dokładnie zmiany chciał wprowadzić w TikToku po jego ewentualnym przejęciu. Niemniej jednak, dzisiejszy komunikat przedsiębiorstwa następuje zaraz po doniesieniach z Chin z minionego weekendu, które podają, że ByteDance nie chce sprzedawać swojego niezwykle efektywnego algorytmu amerykańskiej firmie. By utrzymać użytkowników w sieci TikToka, amerykański kupiec będzie tym samym zmuszony napisać stosowny kod, który okazał się tak istotny do osiągnięcia przez aplikację sukcesu. Z doniesień wynika, że ByteDance poinformowało o tym zarówno rząd USA, jak i potencjalnych kupców. Ogłoszenie Microsoftu o wycofaniu się z licytacji następuje praktycznie dzień przed 15 września, na który prezydent Donald Trump wyznaczył ostateczny termin dla TikToka.

Gigant z Redmond potwierdził na początku sierpnia, że jest zainteresowany wykupieniem amerykańskiego oddziału TikToka i wydawało się, że wszystko jest na najlepszej drodze do finalizacji tej umowy. Po wycofaniu się tego zawodnika z wyścigu, na placu boju pozostało już tylko Oracle. Jak podaje The Wall Street Journal, Oracle podobno zostało już nawet wybrane jako zwycięzca licytacji, ale jak na razie czekamy jeszcze na oficjalnie potwierdzenie tej informacji przez ByteDance, samego zainteresowanego lub amerykański rząd. Co ciekawe, gazeta dodaje, że Oracle pod względem strukturalnym nie wykupi działalności ByteDance na rynku amerykańskim, ale ogłosi TikToka jako “zaufanego partnera technologicznego” w USA. Wszystkiego powinniśmy dowiedzieć się najpóźniej jutro.       

Aktualizacja: Potwierdzają się przecieki na temat umowy ByteDance z Oracle, ale zanim ta wejdzie w życie musi być najpierw zatwierdzona przez amerykańskie władze. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: To już oficjalne, Microsoft nie wykupi TikTok w USA. Na placu boju pozostał tylko jeden zawodnik

 0