To koniec nk.pl (nasza-klasa). Zamierający "polski Facebook" zostanie wyłączony już w lipcu

To koniec nk.pl (nasza-klasa). Zamierający "polski Facebook" zostanie wyłączony już w lipcu

Młodsi użytkownicy internetu mogli w ogóle nie słyszeć o czymś takim jak nk.pl, jednak wiele osób w wieku od 30 lat w górę doskonale kojarzy serwis, który wystartował jako nasza-klasa.pl i był pierwszym polskim portalem społecznościowym, który osiągnął tak wielki sukces. Wystarczy wspomnieć, że ponad 10 lat temu był to najpopularniejszy serwis w Polsce, który miał na celu umożliwienie kontaktów osób, które chodziły do tej samej klasy, szkoły, a nawet ogólnie nieznajomym i dzielić się z nimi swoimi zdjęciami, wpisami i wiadomościami. Mnóstwo ludzi założyło konta na "naszej klasie" i do dziś korzysta z serwisu, utrzymując znajomości z dawnymi kolegami z ławki. Serwis ten zaczął podupadać, gdy na naszym rynku wyrosła potężna konkurencja, która przyciągnęła do siebie większość użytkowników - mowa oczywiście o Facebooku.

NK.pl (Nasza-Klasa.pl) znika z sieci po 15 latach. Kiedyś był to najpopularniejszy serwis społecznościowy w Polsce z milionami użytkowników. Popularność stracił z nadejściem Facebooka.

Nasza-klasa.pl została założona jesienią 2006 roku, a w latach 2008-2011 była najpopularniejszym serwisem społecznościowym w Polsce, który odwiedzało 12 mln użytkowników każdego miesiąca. Portal założył Maciej Popowicz, który rok później sprzedał 20 proc. udziałów platformy funduszowi European Founders, a kolejny rok później - większościowy pakiet łotewskiej spółce Forticom za blisko 200 mln zł. Jakiś czas później właścicielem została spółka Excolimp mająca 73 proc. udziałów serwisu, która w 2014 roku sprzedała wszystko do Ringier Axel Springer Polska. Maciej Popowicz po sprzedaży udziałów w Naszej-Klasie wspólnie z Arkadiuszem Pernalem założył firmę Ten Square Games produkującą gry mobilne. 

Nowy właściciel zmienił profil portalu, odchodząc od funkcji społecznościowych na rzecz gier online. Pomysł się średnio sprawdził, a koncern po ostatnich spadkach dochodów najwyraźniej szuka oszczędności. Firma zamierza skoncentrować się na swoich dwóch innych platformach z grami online: GamePlanet.onet.pl i międzynarodowym serwisie Onlygames. NK.pl będzie działać do 27 lipca, ale już nie można zakładać nowych profili. Przez najbliższe 2 miesiące użytkownicy mają czas na ściągnięcie zdjęć itp., które chcą zachować.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: To koniec nk.pl (nasza-klasa). Zamierający "polski Facebook" zostanie wyłączony już w lipcu

 0