To koniec targów E3? Tegoroczna edycja odwołana, a organizatorzy nie kryją powodów

To koniec targów E3? Tegoroczna edycja odwołana, a organizatorzy nie kryją powodów

Biorąc pod uwagę doniesienia z ostatnich tygodni, można było się tego spodziewać. Po tym jak Microsoft, Nintendo, Ubisoft i inni główni gracze w branży gier potwierdzili, że nie będą obecni na E3 2023, organizator potwierdził, że tegoroczna edycja targów została odwołana. 

Jak podaje IGN, Entertainment Software Association zaczęło informować członków, że chociaż targi „pozostają ukochanym wydarzeniem i marką”, E3 2023 „po prostu nie wzbudziła wystarczającego zainteresowania niezbędnego do zrealizowania go w sposób, który pokazałby rozmiar, siłę i wpływ na naszą branżę”. Następnie ESA potwierdziła odwołanie tegorocznej edycji targów na Twitterze i wydała oświadczenie:

„To była trudna decyzja ze względu na cały wysiłek, jaki my i nasi partnerzy włożyliśmy w organizację tego wydarzenia, ale musieliśmy zrobić to, co jest dobre dla branży i co jest dobre dla E3. Doceniamy i rozumiemy, że zainteresowane firmy nie miałyby gotowych grywalnych wersji demonstracyjnych, a wyzwania związane z zasobami sprawiły, że obecność na targach E3 tego lata była przeszkodą, której nie były w stanie pokonać. Przepraszamy tych, którzy zobowiązali się do udziału w E3 2023, że nie możemy zorganizować targów, na które zasługujecie i którego można się spodziewać po wydarzeniach ReedPop”.

Organizator potwierdził, że tegoroczna edycja targów E3 została odwołana. 

W rozmowie z GamesIndustry prezes i dyrektor generalny ESA, Stanley Pierre-Louis, wyjaśnił, że pandemia COVID zmieniła „harmonogram tworzenia gier” dla kilku firm z branży gier, mogło mieć wpływ na brak grywalnych wersji demonstracyjnych, o których mowa w oświadczeniu. Pierre-Louis wspomina też o zmianach planów marketingowych firm zajmujących się grami, a także gotowości marek do eksperymentowania z bardziej cyfrowymi wydarzeniami.

To koniec targów E3? Tegoroczna edycja odwołana, a organizatorzy nie kryją powodów

Co do tego, czy pewnego dnia w przyszłości zobaczymy jeszcze kolejne E3, prezes ESA powiedział: „Jesteśmy zobowiązani do zapewnienia platformy branżowej do marketingu, ale chcemy mieć pewność, że znaleźliśmy właściwą równowagę, która spełnia potrzeby branży” – powiedział GamesIndustry. „E3 będzie się zmieniać, aby upewnić się, że spełnia potrzeby firm, które chcą sprzedawać na tej globalnej platformie. Oznacza to, że będzie zmieniać sposób, w jaki ludzie angażują się w E3. Chcemy zaspokoić potrzeby graczy, którzy postrzegają tę platformę jako ważną platformę i to będzie ewoluować w czasie”.

Chociaż wydarzenie zostało odwołane, prawdopodobnie w czerwcu nadal będzie mnóstwo eventów związanych z grami wideo: Ubisoft wcześniej ogłosił, że będzie gospodarzem własnego wydarzenia w tym samym czasie, a Nintendo i PlayStation zazwyczaj organizują cyfrowe wydarzenia własne w czerwcu. Microsoft zobowiązał się być częścią cyfrowego pokazu E3 i może nadal mieć ogłoszenia, pomimo braku samych targów. Nie zabraknie też Summer Game Fest Geoffa Keighleya, które odbędzie 8 czerwca w Los Angeles, choć bez zawodów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: To koniec targów E3? Tegoroczna edycja odwołana, a organizatorzy nie kryją powodów

 0