Todd Howard: Masz problemy z działaniem Starfielda? Kup mocniejszy komputer

Todd Howard: Masz problemy z działaniem Starfielda? Kup mocniejszy komputer

Optymalizacja Starfielda wzbudza kontrowersje, a gracze narzekają na problemy z płynnością nawet na komputerach wyposażonych w bardzo dobre podzespoły spełniające wymagania sprzętowe. Todd Howard będący twarzą Bethesda Softworks zdradził, jak poradzić sobie w takiej sytuacji.

Masz problemy z działaniem Starfielda? Zainwestuj w mocniejszy komputer - radzi Todd Howard

Starfield ma dwie twarze - jedną dobrą, na którą składają się historia, świat czy rozgrywka oraz złą w postaci optymalizacji uznawanej przez niektórych za największą katastrofę roku w branży gier (polecamy nasz test). Gracze odczuwają spadki płynności nawet na procesorach i kartach graficznych spełniających zalecane wymagania sprzętowe. Oczywiście Bethesda musi połatać tego potworka, ale nim to zrobi rady udzielił Todd Howard z Bethesdy, który polecił, by ludzie mierzący się ze spadkiem płynności... zainwestowali w nowy PC. Twórca na pytanie dlaczego studio nie zoptymalizowało gry pod komputery, zaprzeczył i odparł, że to zrobiono.

Todd Howard z Bethesdy poradził graczom mającym kłopoty z działaniem Starfielda, żeby kupili mocniejszy PC.

Oprawa graficzna w Starfieldzie

„Zrobiliśmy to, działa świetnie. To gra komputerowa nowej generacji. Naprawdę rozwijamy technologię, więc być może będziesz musiał ulepszyć swój komputer na potrzeby tej gry, ale dzieje się w niej mnóstwo świetnych rzeczy, a reakcja fanów jest niesamowita”. Starfield nie zawiera żadnych efektów Ray Tracing, więc nie wiem, w jaki sposób gra wykorzystuje tę technologię. Trzeba przyznać, że Starfield ma świetny system LOD. Jednak grafika gry jest niespójna i w niektórych scenach może to wyglądać świetnie, a w innych może prezentować się przeciętnie.

Starfield ma problemy z działaniem przy 60 klatkach na sekundę w rozdzielczości 4K nawet na karcie NVIDIA GeForce RTX 4090. Dodatkowo wzrost wydajności po obniżeniu ustawień w grze jest, lecz niezbyt duży. Więc tak, wbrew temu, co mówi Howard, produkcja rzeczywiście ma pewne problemy z optymalizacją.

Bethesda chwali się sukcesem Starfielda

Starfield mimo kłopotów z optymalizacją odnosi ogromny sukces. Bethesda ujawniła, że to największa premiera w historii firmy, a gra przyciągnęła od wydania aż 6 mln graczy. Nie jest to jednak liczba sprzedanych egzemplarzy i warto pamiętać, iż tytuł znajdziemy w Game Passie kosztującym 39 złotych miesięcznie, więc platforma Microsoftu zapewne przygarnęła lwią część z przytoczonej grupy.

Co ciekawe fani PlayStation, na którym Starfielda nie ma, spełnili swą groźbę i bombardują produkcję negatywnymi recenzjami w serwisie Metacritic. Obecnie średnia na podstawie ponad 3 tysięcy recenzji wynosi 5.4.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Todd Howard: Masz problemy z działaniem Starfielda? Kup mocniejszy komputer

 0