TP-Link Archer AX10 i AX50 – routery, które nie zrujnują naszej kieszeni

TP-Link Archer AX10 i AX50 – routery, które nie zrujnują naszej kieszeni

TP-Link prezentuje dwa routery Archer AX10 oraz AX50. Pierwszy model działa w dwóch pasmach sieci bezprzewodowej o łącznej przepustowości do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz i do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Archer AX10 to także urządzenie oferujące prędkości do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Archer AX50 posiada 4 gigabitowe porty LAN oraz port USB 3.0. Technologia Target Wake Time optymalizuje działanie urządzenia, a także zmniejsza zużycie energii. Zastosowany Chipset Intel Home Wi-Fi znacznie zwiększa prędkości przetwarzania, zapewniając doskonałą wydajność Wi-Fi 6 Gig+. System HomeCare TM z wbudowanym antywirusem od TrendMicro pozwala skutecznie chronić domową sieć przed cyberatakami. Rodzice z pewnością będą zadowoleni z obecności funkcji kontroli rodzicielskiej umożliwiającej zablokowanie dzieciom dostępu do niepożądanych treści dostępnych w internecie.

Archer AX10 oraz Archer AX50 polecane są dla wszystkich wymagających użytkowników, którzy chcieliby w pełni wykorzystać możliwości jakie oferuje technologia Wi-Fi 6.

TP-Link Archer AX10 i AX50 – routery, które nie zrujnują naszej kieszeni

TP-Link Archer AX10 i AX50 – routery, które nie zrujnują naszej kieszeni

fot. Archer AX10

Drugi router również wyposażono w 4 gigabitowe porty LAN. Trzyrdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz zapewnia moc, która z łatwością udźwignie intensywną transmisję danych, dbając o to, by opóźnienia utrzymywały się na bardzo niskim poziomie. Według producenta oba modele posiadają liczne technologie wspomagające jeszcze większą wydajność sieci bezprzewodowej. Mowa, chociażby o OFDMA i MU-MIMO, dzięki którym sprzęt gwarantuje podłączonym urządzeniom czterokrotnie większą przepustowość i lepsze wykorzystanie pasma, niż dotychczas dostępne routery w standardzie 802.11ac. Cztery zewnętrzne anteny o wysokim zysku oraz technologia transmisji kierunkowej (Beamforming) w obu wydaniach pozwalają na utworzenie silnej i niezawodnej sieci bezprzewodowej, dostępnej na powierzchni całego domu. Natomiast kolorowanie BSS zapewnia płynne i stabilne połączenia, redukując zakłócenia sygnału generowane na przykład przez sieci bezprzewodowe rozgłaszane w sąsiednich mieszkaniach.

TP-Link Archer AX10 i AX50 – routery, które nie zrujnują naszej kieszeni TP-Link Archer AX50 - router z Wi-Fi 6 i chipsetem Intela

Warto też wspomnieć o technologii Smart Connect dostosowującej możliwie najlepsze pasmo dla każdego sprzętu połączonego z siecią. Inną opcją optymalizującą wydajność Wi-Fi jest również Airtime Fairness. Routery można w bardzo prosty sposób skonfigurować za pomocą aplikacji Tether dostępnej na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Oba modele są także kompatybilne z Amazon Alexa, więc da się nimi sterować za pomocą poleceń głosowych. Cena Archera AX50 to ok. 700 zł, natomiast Archera AX10 około 400 złotych. TP-Link podkreśla, że są to propozycje dla bardziej wymagających użytkowników szukających produktu na wiele lat. Sprzęt jest już dostępny w sprzedaży i objęto go 36-miesięczną gwarancją producenta.

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link Archer AX10 i AX50 – routery, które nie zrujnują naszej kieszeni

 0