TP-Link Archer AX72 Pro oraz Archer AX55 Pro – nowe routery Wi-Fi 6 z portami 2,5 Gb/s

TP-Link Archer AX72 Pro oraz Archer AX55 Pro – nowe routery Wi-Fi 6 z portami 2,5 Gb/s

Archer AX72 Pro i Archer AX55 Pro to routery od TP-Link pracujące w najnowszym standardzie Wi-Fi 6. Urządzenia szczególnie polecane są użytkownikom, którzy korzystają z ofert światłowodowych, osiągających prędkości powyżej 1 Gb/s – szybkie porty 2,5 Gb/s.

Archer AX72 Pro zapewnia łącznie do 5378 Mb/s przepustowości (do 4804 Mb/s w paśmie 5 GHz i do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz). Za połączenia kablowe odpowiadają: jeden 2,5Gb/s port WAN/LAN, jeden gigabitowy port WAN/LAN oraz trzy gigabitowe porty LAN. Router wyposażony jest także w port USB 3.0. Dzięki temu możemy udostępnić zasoby zgromadzone na dysku sieciowym w sieci lokalnej lub, dzięki funkcji serwera FTP, także przez Internet. Sercem sprzętu pozostaje trzyrdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz. Archer AX55 Pro oferuje natomiast użytkownikom do 2976 Mb/s łącznej przepustowości w dwóch pasmach transmisji: do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz i do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz.

Archer AX72 Pro i Archer AX55 Pro to routery od TP-Link pracujące w najnowszym standardzie Wi-Fi 6.

 

Cztery zintegrowane anteny o dużej mocy, wspierane m.in. przez technologię kształtowania wiązki odpowiadają za zasięg urządzenia. Router także został wyposażony w 2,5 Gb/s port WAN/LAN, jeden port WAN/LAN oraz trzy gigabitowe porty LAN do połączenia urządzeń kablowych. Port USB 3.0 posłuży natomiast do udostępniania plików w sieci. Oba urządzenia wyposażono w technologie poprawiające wydajność i stabilność Wi-Fi, np. modulację 1024-QAM. Dostępna w obu routerach funkcja Smart Connect sprawia, że użytkownik widzi tylko jedną nazwę sieci (SSID), a router sam wybiera, które pasmo będzie wykorzystywane w danym momencie - 2,4 GHz czy 5 GHz.

Za optymalizację wydajności Wi-Fi w routerach Archer AX55 Pro oraz Archer AX72 Pro odpowiada funkcja Airtime Fairness, której działanie polega na promowaniu wydajniejszych użytkowników bezprzewodowych, którzy są w stanie przesłać większą ilość danych w żądanym przedziale czasu. Ochronę danych zapewniają szyfrowanie WPA3 oraz pakiet HomeShield. Oba nowe routery obsługują również funkcję klienta VPN oraz serwer VPN (OpenVPN/ PPTP VPN/ L2TP VPN). Za konfigurację urządzeń odpowiada aplikacja Tether, która jest dostępna zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i z iOS. Ceny Archer AX72 Pro oraz Archer AX55 Pro wynoszą odpowiednio około 630 zł i około 470 zł. Routery są już dostępne w sprzedaży i objęte zostały 3-letnią gwarancją.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link Archer AX72 Pro oraz Archer AX55 Pro – nowe routery Wi-Fi 6 z portami 2,5 Gb/s

 0