TP-Link Archer AXE200 Omni to router z ruchomymi antenami, które śledzą nasze urządzenia

TP-Link Archer AXE200 Omni to router z ruchomymi antenami, które śledzą nasze urządzenia

Optymalizacja routera pod kątem naszej przestrzeni może być uciążliwa, ale TP-Link chce nam trochę w tym pomóc za pomocą innowacyjnego Archer AXE200 Omni. To model WiFi 6E z czterema mechanicznymi antenami, które obracają się automatycznie, optymalizując sygnał.

Archer AXE200 Omni dostosowuje położenie anten w zależności od lokalizacji i wykorzystania urządzeń WiFi, a to dzięki wykorzystaniu silniczków w antenach, co dobrze obrazuje poniższy GIF. Poza tym nowy router TP-Link może zapewnić łączną prędkość ponad 10 Gb/s i ma konfigurację trójpasmową, która obejmuje mało oblegane pasmo 6 GHz, jak przystało na sprzęt w standardzie Wi-Fi 6E. Jeśli rzeczywiście działa to tak, jak obiecuje producent, sprzęt może poprawić niepewne połączenia w całym domu lub utrzymać solidną siłę sygnału Wi-Fi podczas poruszania się w trakcie przesyłania strumieniowego wideo w telefonie.

Archer AXE200 Omni dostosowuje położenie anten w zależności od lokalizacji i wykorzystania urządzeń WiFi.

To jednak nie wszystko, co firma TP-Link miała do pokazania na CES, ponieważ stworzyła też swój pierwszy czterozakresowy router Archer AXE300. Mówi, że urządzenie jest w stanie zapewnić prędkość Wi-Fi do 16 Gb/s. Posiadanie większej liczby pasm może zmniejszyć przeciążenie sieci. Pozwala to choćby ustawić dedykowane pasmo, które powinno być przydatne w przypadku gier online, jeśli nasza konsola lub komputer są zbyt daleko od routera, aby połączyć się przez Ethernet.

Ponadto TP-Link zaprezentował swój najnowszy flagowy system Mesh, czyli Deco XE200. Z pomocą WiFi 6E może on dostarczać prędkości do 11 Gb/s. Dwupak powinien obejmować powierzchnię do 600 metrów kwadratowych i połączyć się z ponad 200 urządzeniami.

Wszystkie trzy produkty będą dostarczane z TP-Link HomeShield, aby zapewnić właścicielom pełną kontrolę nad ich siecią, a także zwiększyć bezpieczeństwo. Na targach CES firma ogłosiła kilka innych produktów WiFi 6E, w tym Deco Voice X50, który ma wbudowany inteligentny głośnik oraz jednostkę zaprojektowaną do rozszerzenia sieci Mesh na zewnątrz. Wszystkie te urządzenia powinny być dostępne w 2022 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link Archer AXE200 Omni to router z ruchomymi antenami, które śledzą nasze urządzenia

 0