TP-Link Deco M9 Plus - Wi-Fi Mesh z funkcją kontrolera urządzeń Smart Home

TP-Link Deco M9 Plus - Wi-Fi Mesh z funkcją kontrolera urządzeń Smart Home

TP-Link zaprezentował Deco M9 Plus, czyli system Wi-Fi Mesh z wbudowanym antywirusem i funkcją kontrolera urządzeń Smart Home. W założeniu jest to najprostsze, a zarazem najwydajniejsze urządzenie zdolne do stworzenia szybkiej oraz niezawodnej sieci Wi-Fi na całej powierzchni domu lub mieszkania. Według TP-Link, niezależnie od metrażu, jak również ilości sprzętu, z jakiego jednocześnie korzystamy, system Deco zagwarantuje nam wygodę i bezpieczeństwo użytkowania oraz co równie istotne — stabilność połączenia. Ponadto dzięki obecności funkcji huba dedykowanego urządzeniom smart, Deco M9 Plus pozwala na niezwykle proste zarządzanie urządzeniami Smart Home, niezależnie od tego, czy do komunikacji wykorzystują one Wi-Fi, Bluetooth czy Zigbee. Pozwala na ustalanie reguł oraz harmonogramu działania sprzętu różnych producentów (pełną ich listę znajdziecie na tej stronie).

TP-Link Deco M9 Plus to system Wi-Fi Mesh z wbudowanym antywirusem i funkcją kontrolera urządzeń Smart Home.

TP-Link Deco M9 Plus - Wi-Fi Mesh z funkcją kontrolera urządzeń Smart Home

Deco M9 Plus sprawdzi się także na dużych przestrzeniach, np. w wielopiętrowym domu. Wystarczą zaledwie dwa urządzenia, by zapewnić płynną transmisję danych na powierzchni ponad 400 m2. W razie potrzeby, system można rozbudowywać o kolejne jednostki, efektywnie poszerzając zasięg i eliminując martwe strefy. TP-Link ART (Adaptive Routing Technology) automatycznie wybiera najlepszą ścieżkę transmisji - gdziekolwiek się udamy, pozostaniemy w zasięgu. Nasze urządzenie automatycznie będzie łączyło się z routerem Deco, oferującym w danej chwili najlepsze połączenie, bez przerywania transferu czy buforowania.

Deco M9 Plus pracuje w standardzie Wi-Fi 802.11ac, oferując użytkownikom trzy pasma sieci bezprzewodowej o łącznej prędkości wynoszącej aż 2134 Mb/s, wspomagane przez technologię MU- MIMO zwiększającą wydajność komunikacji między urządzeniami. Za rozgłaszanie Wi-Fi odpowiada 8 wbudowanych anten w każdej jednostce Deco M9. Dodatkowo w każdej z nich znajdują się dwa gigabitowe porty Ethernet, które pozwalają w pełni wykorzystać możliwości urządzeń przewodowych. Przy okazji warto podkreślić, że dzięki wykorzystaniu Deco M9 Plus możemy grać w gry sieciowe czy oglądać filmy w rozdzielczości 4K bez obaw o pojawiające się irytujące buforowanie danych. Dzieje się tak dlatego, że sprzęt bez większego problemu potrafi radzić sobie pod dużym obciążeniem, pozwalając na jednoczesne połączenie nawet 100 urządzeń.

TP-Link Deco M9 Plus - Wi-Fi Mesh z funkcją kontrolera urządzeń Smart Home

Prezentowany produkt posiada kilka interesujących zabezpieczeń wchodzących w skład TP-Link HomeCare. Znajdziemy w nim wbudowany antywirus od Trend Micro, a także system kontroli rodzicielskiej. TP-Link dość odważnie twierdzi, iż Deco to najlepiej zabezpieczona domowa sieć, jaką możemy sobie wyobrazić, albowiem HomeCare TM chroni przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem wszystkie urządzenia w domowej sieci Wi-Fi już na poziomie routera. W praktyce oznacza to, że osłoną objęte pozostają też urządzenia pozbawione klasycznej ochrony antywirusowej na przykład konsole do gier, kamery Cloud czy sprzęt automatyki domowej. Z kolei funkcja QoS (Quality of Service) pozwala kontrolować przepustowość i ustawić priorytety dla poszczególnych urządzeń lub zadań w sieci. Deco M9 Plus został objęty 36-miesięczną gwarancją. Więcej o produkcie przeczytacie na stronie producenta.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link Deco M9 Plus - Wi-Fi Mesh z funkcją kontrolera urządzeń Smart Home

 0