TP-Link EAP650-Outdoor - nowy, zewnętrzny punkt dostępowy Wi-Fi 6 z serii Omada EAP

TP-Link EAP650-Outdoor - nowy, zewnętrzny punkt dostępowy Wi-Fi 6 z serii Omada EAP

TP-Link EAP650-Outdoor, tak jak pozostałe urządzenia z serii Omada, służy do budowy centralnie zarządzanej sieci bezprzewodowej na dużych powierzchniach skupiających wielu użytkowników jak np. kawiarniane ogródki czy patio hotelu. Dzięki integracji z platformą Omada SDN, access point może być centralnie zarządzany przez chmurę.

TP-Link EAP650-Outdoor to zewnętrzny punkt dostępowy działający w najnowszym standardzie Wi-Fi 6 posiadający certyfikat IP67, który potwierdza, że jest ono odporne na kurz, wstrząsy czy warunki takie jak wyładowania atmosferyczne, opady oraz wilgoć. Sprzęt wspiera standard 802.11ax, w tym modulację 1024QAM oraz długi symbol OFDM, a także korzysta z kanałów 160 Mhz HE160 i osiąga prędkości do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz. EAP650-Outdoor wyposażono w port Gigabit Ethernet obsługujący standard PoE 802.3at i pasywne PoE. W zestawie sprzedażowym znajduje się adapter PoE. Sprzęt obsługuje MU-MIMO, które pozwala na komunikację z wieloma urządzeniami jednocześnie.

TP-Link EAP650-Outdoor to zewnętrzny punkt dostępowy działający w najnowszym standardzie Wi-Fi 6 i posiada certyfikat IP67.

TP-Link EAP650-Outdoor

Dodatkowo technologia OFDMA sprawia, że w środowiskach z dużym ruchem danych access point może osiągać nawet czterokrotnie większą przepustowość niż te, które pracują w standardzie Wi-Fi 5 (802.11ac). Nowy model wspiera Beamforming, czyli technologię kształtowania wiązki, a funkcja Airtime Fairness polega na priorytecie dla aktywniejszych użytkowników sieci, którzy są w stanie przesłać większą ilość danych w żądanym przedziale czasu. Band Steering automatycznie wybiera optymalne pasmo transmisji w przypadku urządzeń dwuzakresowych, aby umożliwić szybsze połączenia. Load Balance natomiast inteligentnie równoważy obciążenie pasm, dzięki czemu ich wykorzystanie jest bardziej efektywne.

Punkt dostępowy EAP650-Outdoor pozwala na stworzenie aż 16 niezależnych sieci Wi-Fi (SSID) z możliwością autoryzacji dostępu z uwierzytelnianiem przez Facebooka albo SMS oraz logowaniem za pomocą strony powitalnej, jednorazowych haseł dostępu lub voucherów. Całość zabezpieczono szyfrowaniem WPA3-Enterpreise. Konfiguracja oraz zarządzanie punktami dostępowymi może się odbywać na trzy sposoby: poprzez kontroler sprzętowy, który eliminuje konieczność korzystania z komputerów i serwerów, przez instalowane na komputerze w sieci lokalnej darmowe oprogramowanie Omada Controller, lub przez oparty na chmurze Omada Cloud-Based Controller w modelu subskrypcyjnym.

TP-Link EAP650-Outdoor

Niezależnie od wybranego modelu kontrolera, access point może być zarządzany przez chmurę dzięki zgodności z platformą Omada SDN, która integruje działanie urządzeń sieciowych, w tym punktów dostępowych, przełączników i bram sieciowych. Punkt dostępowy jest już dostępny w cenie ok. 920 złotych brutto i został objęty 5-letnią gwarancją.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link EAP650-Outdoor - nowy, zewnętrzny punkt dostępowy Wi-Fi 6 z serii Omada EAP

 0