TP-Link prezentuje router AC1900 Archer C80

TP-Link prezentuje router AC1900 Archer C80

TP Link Archer C80 to router AC1900, który dedykowany jest posiadaczom szybkiego łącza światłowodowego z prędkością dochodzącą nawet do kilkuset megabitów na sekundę. Sprzęt pracuje w standardzie 802.11ac i oferuje łączną przepustowość do 1900 Mb/s w dwóch pasmach transmisji (do 600 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz do 1300 Mb/s w paśmie 5 Ghz). Jego użytkownicy mogą korzystać z codziennych, mniej wymagających aplikacji, takich jak poczta elektroniczna czy przeglądarka internetowa poprzez połączenie w paśmie 2,4 GHz, podczas gdy pasmo 5 GHz w tym samym czasie może być wykorzystane do bardziej wrażliwych na opóźnienia zastosowań, np. rozgrywek online czy transmisji wideo w jakości HD. Archer C80 wykorzystuje technologię Smart Connect pozwalającą automatycznie dobrać połączenie dla każdego sparowanego z siecią urządzenia w tym mniej obciążone w danej chwili pasmo Wi-Fi z kolei dzięki Airtime Fairness podłączone do internetu starsze urządzenia nie zwalniają jej prędkości. Za odpowiedni zasięg oraz stałą siłę sygnału w pomieszczeniach odpowiadają cztery dołączone do zestawu anteny wspierane przez technologię kształtowania wiązki (Beamforming).

TP Link Archer C80 to router pracujący w standardzie 802.11ac i oferuje łączną przepustowość do 1900 Mb/s w dwóch pasmach transmisji.

TP-Link prezentuje router AC1900 Archer C80

Umożliwia ona zlokalizowanie łączących się z routerem urządzeń, a następnie zwiększa siłę sygnału nadawanego w ich kierunku. Archer C80 ma gigabitowy port WAN, jak również cztery gigabitowe porty LAN gwarantujące szybkie połączenia przewodowe. Co ważne, Archer C80 zapewnia wiele zaawansowanych narzędzi, umożliwiających personalizację ustawień sieci. Korzystając z funkcji kontroli rodzicielskiej można będzie na przykład zablokować niestosowne dla dzieci treści oraz ustawić dla nich limity dostępu do Internetu. Natomiast przydatna funkcja sieci dla gości pozwoli na utworzenie dodatkowej sieci bezprzewodowej, umożliwiającej gościom korzystanie z Internetu bez udzielania im dostępu do zasobów sieci lokalnej. Bezpłatna aplikacja Tether (dostępna na systemy Android i iOS) sprawia, że konfiguracja routera oraz dostosowanie ustawień do własnych potrzeb są niezwykle proste. Router Archer C80 objęty został 3-letnią gwarancją producenta i będzie kosztował około 280 zł brutto. Więcej informacji na temat Archera C80 dostępnych jest na tej stronie internetowej. Jeśli szukacie innych propozycji od TP-Link to powinniście się zainteresować np. Archer AX10 lub AX50.

Pierwszy model działa w dwóch pasmach sieci bezprzewodowej o łącznej przepustowości do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz i do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Archer AX10 to także urządzenie oferujące prędkości do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Archer AX50 posiada 4 gigabitowe porty LAN oraz port USB 3.0. Cena routera wynosi 400 złotych. Droższa propozycja, bo kosztująca 700 zł, czyli Archer AX50 wyposażono w 4 gigabitowe porty LAN. Trzyrdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz zapewnia moc, która z łatwością udźwignie intensywną transmisję danych, dbając o to, by opóźnienia utrzymywały się na bardzo niskim poziomie. Według producenta oba modele posiadają liczne technologie wspomagające jeszcze większą wydajność sieci bezprzewodowej. Mowa, chociażby o OFDMA i MU-MIMO, dzięki którym sprzęt gwarantuje podłączonym urządzeniom czterokrotnie większą przepustowość i lepsze wykorzystanie pasma, niż dotychczas dostępne routery w standardzie 802.11ac. Więcej przeczytamy tutaj.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link prezentuje router AC1900 Archer C80

 0