TP-Link TL-SX3008F - nowy zarządzalny przełącznik 10G SFP+ zgodny z platformą Omada SDN

TP-Link TL-SX3008F - nowy zarządzalny przełącznik 10G SFP+ zgodny z platformą Omada SDN

TP-Link TL-SX3008F wyposażono w osiem dzięsięciogigabitowych portów SFP+, w efekcie sprzęt sprawdzi się jako przełącznik szkieletowy w małych i w średniej wielkości infrastrukturach sieciowych. Dzięki slotom 10G SFP+ urządzenie umożliwia zestawienie połączeń o prędkościach wynoszących 10 Gb/s pomiędzy punktami dystrybucyjnymi sieci, także na duże dystanse. Nowy przełącznik od TP-Link może być zarządzany klasycznie poprzez graficzny interfejs GUI dostępny z poziomu przeglądarki, poprzez wiersz poleceń i centralnie, z poziomu chmury za sprawą integracji z platformą Omada SDN. Całość posiada porty konsolowe: RJ45 oraz microUSB. TL-SX3008F oraz szereg, chroniących sieć przed nieuprawnionym dostępem, zabezpieczeń: wiązanie IP-MAC-Port, ochrona portów, Storm Control czy DHCP Snooping. Urządzenie obsługuje protokół IPv6 oraz ma opcję konfiguracji VLAN 802.1Q, dzięki której sieć może być dzielona na odizolowane, mniejsze segmenty.

TL-SX3008F wyposażono w osiem dzięsięciogigabitowych portów SFP+, w efekcie sprzęt sprawdzi się jako przełącznik szkieletowy w małych i w średniej wielkości infrastrukturach sieciowych.

TP-Link TL-SX3008F - nowy zarządzalny przełącznik 10G SFP+ zgodny z platformą Omada SDN

Switch umożliwia również szybkie wykrywanie najczęstszych ataków DoS, poprzez ich wcześniejsze zdefiniowanie. Z kolei funkcja ACL (Access Control Lists) ma zastosowanie w przypadku blokowania dostępu do określonych zasobów sieci. TL-SX3008F pozwala też na blokowanie transmisji dla określonych źródłowych bądź docelowych adresów MAC, adresów IP, portów TCP/UDP lub VLAN ID. IGMP Snooping pozwala na inteligentne skierowywanie strumieni multicastowych tylko do określonych subskrybentów, a IGMP Throttling oraz IGMP Filtering skutecznie ograniczają nieupoważnionym użytkownikom dostęp do transmisji multicast. Do uwierzytelniania użytkowników starających się o dostęp do sieci przełącznik wykorzystuje szyfrowanie 802.1X oraz serwer Radius. Funkcje IGMP Snooping oraz QoS L2/L3/L4 zapewniają lepszą transmisję dźwięku i wideo. Dzięki możliwości określenia priorytetów np. dla poszczególnych adresów IP, adresów MAC, portów TCP lub UDP transmisja dźwięku i wideo jest płynna i bez opóźnień.

TL-SX3008F może być zarządzany przez chmurę za sprawą zgodności z platformą Omada SDN, która integruje działanie urządzeń sieciowych, w tym punktów dostępowych, przełączników i bram sieciowych. Platforma pozwala w łatwy i kompleksowy sposób zarządzać centralnie całą siecią Wi-Fi i LAN, także rozproszoną pomiędzy placówkami, za pomocą jednego interfejsu. Przełącznik został przystosowany do montażu w szafie rack. Najnowszy switch TP-Link jest już dostępny w sprzedaży i został objęty 5-letnią gwarancją.

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link TL-SX3008F - nowy zarządzalny przełącznik 10G SFP+ zgodny z platformą Omada SDN

 0