TP-Link TL-WA1201. Punkt dostępowy Wi-Fi dla przedsiębiorców

TP-Link TL-WA1201. Punkt dostępowy Wi-Fi dla przedsiębiorców

TP-Link TL-WA1201 to nowy punkt dostępowy Wi-Fi AC1200 pracujący w standardzie 802.11ac (Wi-Fi 5) oferujący łączną przepustowość 1200 Mb/s w dwóch pasmach – do 867 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Zastosowana w nim technologia MU-MIMO zapewnia jednoczesną transmisję danych do wielu urządzeń, co przekłada się na dwukrotnie wyższą wydajność sieci. Dzięki temu punkt dostępowy sprawdzi się nawet w sieciach z dużą ilością użytkowników. Za zasięg nowego Access Pointa TP-Link odpowiadają 4 zewnętrzne anteny o dużej wydajności, wspierane przez technologię Beamforming, która ukierunkowuje sygnał Wi-Fi do połączonych urządzeń w celu zapewnienia stabilnego połączenia. Urządzenie zostało wyposażone w gigabitowy port Ethernet. Do opcji, którą szczególnie docenią administratorzy biurowi zaliczamy możliwość utworzenia do czterech odseparowanych od siebie sieci bezprzewodowych (SSID) powiązanych z VLAN-ami. W praktyce umożliwia to wydzielenie wybranym działom w firmie dostępu do określonych zasobów sieciowych, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo całej sieci.

TP-Link TL-WA1201 to punkt dostępowy Wi-Fi AC1200 pracujący w standardzie 802.11ac (Wi-Fi 5) oferujący łączną przepustowość 1200 Mb/s w dwóch pasmach – do 867 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz.

TP-Link TL-WA1201. Punkt dostępowy Wi-Fi dla przedsiębiorców

Urządzenie umożliwia również stworzenie sieci dla gości z logowaniem przez stronę powitalną. Funkcja ta przypadnie do gustu właścicielom kawiarni, restauracji czy innych punktów usługowych, którzy mogą kierować komunikaty marketingowe do gości korzystających z Internetu oraz skutecznie budować świadomość marki. Warto też wspomnieć o obsłudze pasywnego PoE pozwalającego na zasilanie punktu dostępowego z jednoczesną transmisją sieciową z wykorzystaniem kabla internetowego. Za sprawą dolnych zaczepów obudowy, TL-WA1201 da się również zamontować na ścianie. W zestawie wraz z Access Pointem znajdziemy klasyczny zasilacz sieciowy i injector PoE. TP-Link TL-WA1201 to uniwersalne urządzenie. Dzięki trybom pracy jako wzmacniacz sygnału umożliwia proste zestawienie połączenia bezprzewodowego w miejscach, w których nie ma możliwości położenia okablowania strukturalnego. Punkt dostępowy TL-WA1201 jest już dostępny w sprzedaży w cenie ok. 220 zł i objęty został 3-letnią gwarancją producenta. Szczegóły dotyczące specyfikacji technicznej udostępniono pod tym adresem.

Do wzmocnienia sygnału naszego internetu przydałby się odpowiedni sprzęt. Z innych produktów TP-Link spełniających ten warunek wyróżnia się RE190. Według producenta wzmacniacz skutecznie eliminuje martwe strefy zapewniając stabilne, jak również płynne połączenie Wi-Fi w miejscach, gdzie do tej pory nie było ono dostępne. Urządzenie pracuje w standardzie 802.11ac (Wi-Fi 5) proponując użytkownikom do 733 Mb/s w dwóch pasmach: do 433 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 300 Mb/s w paśmie 2.4 GHz. Nowy Range Extender jest wstecznie kompatybilny ze standardami 802.11a/b/g/n, co gwarantuje poprawne działanie ze wszystkimi routerami lub punktami dostępowymi obecnymi na rynku. Wzmacniacz jest już dostępny w sprzedaży w cenie około 100 złotych brutto, produkt objęty jest 36- miesięczną gwarancją. Więcej informacji o produkcie przeczytamy bezpośrednio na tej stronie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link TL-WA1201. Punkt dostępowy Wi-Fi dla przedsiębiorców

 0