Trackmania 2, Project CARS 2 i Far Cry Primal w 8K i 60 kl./s

Trackmania 2, Project CARS 2 i Far Cry Primal w 8K i 60 kl./s

Obecnie 4K wciąż nie jest standardem i aby grać w takiej rozdzielczości przy 60 kl./s potrzebujemy naprawdę potężnego peceta, który będzie w stanie udźwignąć taką konfigurację. Dla youtubera znanego jako Thirty IR to jednak zdecydowanie zbyt mało.

Thirty IR opublikował materiały wideo, na których chwali się rozgrywką w rozdzielczości 8K, czyli 7680 x 4320 pikseli przy 60 klatkach na sekundę w takich tytułach, jak Trackmania 2, Project CARS 2 i Far Cry Primal. Jak zapewne się domyślacie, aby cieszyć się takimi parametrami w relatywnie nowych grach potrzebujemy prawdziwej bestii i niemałej fortuny na jej zakup. Youtuber wykorzystał tu platformę, na którą składają się monitor Dell UltraSharp UP3218K (jedyny obecnie model 8K dostępny na rynku), procesor Intel Core i7 6950X, płyta główna Asus Rampage V Extreme (X99), pamięci Corsair Dominator Platinum DDR4 3200Mhz (64GB), zasilacz Corsair AX1500i oraz dyski Samsung 850 Pro 256GB dla OS i Samsung 840 EVO (RAID-0) / Samsung 850 EVO dla gier.

8K to śpiew dość odległej przyszłości, ale jeśli chcecie wiedzieć jak wygląda przyszłość, to materiały Thirty IR pozwalają sprawdzić to już dziś

Najważniejszym elementem jego gamingowej platformy są jednak aż 4 karty graficzne Nvidia GTX TITAN Xp połączone ze sobą w SLI. Co zdecydowanie trzeba tu podkreślić, to fakt, jak świetnie takie SLI skaluje się w grach Project CARS 2 i Far Cry Primal, ponieważ w tych przypadkach wszystkie cztery GPU wykorzystywały praktycznie cały swój potencjał, pokazując nam co te gry są w stanie wycisnąć z takiej konfiguracji. Tym bardziej szkoda, że zarówno Nvidia, jak i AMD, w mijającym roku praktycznie wycofały się ze wsparcia dla odpowiednio SLI i Crossfire i ze święcą szukać tegorocznych gier, które wspierały te opcje. Warto też zauważyć, że Thirty IR posłużył się w przypadku gry Trackmania 2 tylko dwoma kartami GeForce GTX 1080 i procesorem Core i7 4770k, by osiągnąć 8K przy 60 kl./s. Oczywiście zaledwie garstka osób będzie w stanie w pełni docenić osiągnięcie youtubera, ponieważ nieliczni posiadają wyświetlacz 8K, ale materiały te traktować trzeba raczej jako próbkę tego, co otrzymamy w przyszłości, w tym pod względem progresu w ramach kart graficznych jaki musi się dokonać, byśmy byli w stanie grać w takiej rozdzielczości.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Trackmania 2, Project CARS 2 i Far Cry Primal w 8K i 60 kl./s

 0