TRUTH Social - startuje nowy serwis społecznościowy Donalda Trumpa

TRUTH Social - startuje nowy serwis społecznościowy Donalda Trumpa

Media społecznościowe to bez wątpienia ulubiony sposób komunikowania się byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych i to właśnie one odegrały kluczową rolę w jego wyścigu o fotel. Niestety to również one służyły mu do propagowania mowy nienawiści i nawoływania do przemocy, co skończyło się niesławnym atakiem na Kapitol, w związku z czym najwięksi branżowi gracze zmuszeni byli w końcu odciąć Donalda Trumpa od swoich usług.

Jak łatwo się domyślić spotkało się to z dużym sprzeciwem byłego prezydenta, który zarzucał im uciszanie amerykańskiej opozycji i nawoływał do zakończenia tej "tyranii wielkiej technologii", a jednym ze sposobów miało być stworzenie własnej platformy społecznościowej. Po szumnych zapowiedziach okazało się jednak, że pierwsza propozycja Donalda Trumpa w tym zakresie, czyli From the Desk of Donald J Trump, dosłownie przenosi nas w przeszłość, bo jest po prostu blogiem postawionym na WordPress i nie ma najmniejszych szans konkurować z największymi gigantami społecznościowymi. Ta nowa „platforma” była wyraźnie stylizowana na Twittera, ale jej użytkownicy mogli tylko czytać złote myśli byłego prezydenta i ewentualnie udostępniać je na Facebooku i Twitterze. Rynek szybko zweryfikował zresztą jej jakość, bo po niecałym miesiącu było już po sprawie… Wtedy dowiedzieliśmy się jednak, że był to dopiero początek i przecieranie szlaków dla większej inicjatywy, która nadejdzie w przyszłości.

Donald Trump i jego Trump Media & Technology Group (TMTG) ujawnili platformę TRUTH Social, która będzie otwarta dla zaproszonych gości już od przyszłego miesiąca.

Donald Trump wystartował ze swoją odpowiedzią na Facebooka i Twittera. Będziecie zaskoczeni

Dziś możemy zaś dowiedzieć się o niej nieco więcej, bo Donald Trump i jego Trump Media & Technology Group (TMTG) ujawnili platformę TRUTH Social, która będzie otwarta dla zaproszonych gości już od przyszłego miesiąca, a jej ogólnonarodowa dostępność przewidziana jest na pierwszy kwartał przyszłego roku. Donald Trump przy okazji zdecydował się na kilka słów do swoich zwolenników: - Żyjemy w świecie, gdzie Taliban ma dużą obecność na Twitterze, a wasz ulubiony amerykański prezydent został uciszony. Wszyscy pytają mnie, dlaczego ktoś nie postawi się Big Techowi? Cóż, my to zrobimy już wkrótce! 

Co ciekawe, serwis społecznościowy to tylko jeden z elementów planu Trumpa, bo TMTG ma też w planach serwis VoD oparty o subskrypcję, gdzie mają się pojawiać “oparte na faktach programy rozrywkowe, newsowe, podcasty i wiele więcej”. Czyżby więc Donald Trump faktycznie przygotowywał sobie grunt pod kolejne wybory prezydenckie, jak sugerują doniesienia z jego obozu? Na to wygląda. 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: TRUTH Social - startuje nowy serwis społecznościowy Donalda Trumpa

 0