TSMC rozpoczęło już masową produkcję 7 nm procesorów dla iPhone`ów?

TSMC rozpoczęło już masową produkcję 7 nm procesorów dla iPhone`ów?

W sieci nie brakuje przecieków i plotek na temat tegorocznych iPhone'ów szykowanych przez Apple. Najnowsze doniesienia w tym temacie są jednak o tyle ciekawe, że dotyczą nowego procesora, A12, który trafić ma do tych smartfonów.

Z napływających do nas informacji, które uzyskała agencja Bloomberg (bądź co bądź bardzo wiarygodne źródło), wynika bowiem, że tajwańskie TSMC rozpoczęło już masową produkcję tych układów mobilnych. Co więcej, procesory te mogą być pierwszymi, które korzystać będą z 7 nm procesu technologicznego. Obecnie większość smartfonów z wyższej półki bazuje na 10 nm SoC, natomiast Qualcomm przeskoczyć ma na 7 nm dopiero wraz ze Snapdragonem 855, który najprawdopodobniej zadebiutuje na rynku dopiero na początku przyszłego roku. Jeśli więc Samsung nie zdecyduje się na wypuszczenie nowego Exynosa choćby dla Galaxy Note 9, który wykorzysta ich 8 nm technologię, to tegoroczne iPhone'y mogą mieć przez dłuższy czas sporą przewagę nad konkurencją w zakresie wydajności i efektywności energetycznej.

TSMC zapewniało niedawno, że celuje w 20% poprawę wydajności i 40% poprawę energooszczędności wraz z nową 7 nm litografią

Przejście na 7 nm nie tylko zapewni wyższą wydajność i efektywność energetyczną, ale jak w każdym tego typu przeskoku technologicznym, umożliwi również tworzenie mniejszych procesorów, zwalniając więcej miejsca na pozostałe komponenty (np. baterię). TSMC zapewniało zaś niedawno, że celuje w 20% poprawę wydajności i 40% poprawę energooszczędności wraz z nową 7 nm litografią. Tajwańska firma ściśle współpracuje zaś w ostatnich latach z Apple, które jakiś czas temu postanowiło odejść od współpracy z Samsungiem w tym zakresie. Przeskok na 7 nm powinien być także znaczący, jeśli chodzi o rozszerzoną rzeczywistość, na którą coraz mocniej stawia gigant z Cupertino.  Tradycyjnie już, nowych iPhone'ów spodziewać można się we wrześniu i zapewne najbliższe miesiące będą bardzo obfite we wszelkiego rodzaju przecieki.

Pokaż / Dodaj komentarze do: TSMC rozpoczęło już masową produkcję 7 nm procesorów dla iPhone`ów?

 0