TSMC zbuduje pierwszą na świecie ekskluzywną stację odzysku wody. To efekt suszy na Tajwanie

TSMC zbuduje pierwszą na świecie ekskluzywną stację odzysku wody. To efekt suszy na Tajwanie

W związku z trwającą na Tajwanie dotkliwą suszą, która powoduje niebezpieczne wysychanie wielu zbiorników, Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) ogłosiło plany budowy nowego obiektu, który ma rozwiązać problem niedoboru wody. Pomimo niedawnych opadów deszczu na wyspie, Tajwan wciąż zmaga się z największą od dziesięcioleci suszą. Lora Ho, starszy wiceprezes TSMC ds. sprzedaży w Europie i Azji, ujawniła kilka szczegółów dotyczących nowego obiektu. Chociaż decyzja TSMC o budowie została podjęta w związku z trwającą suszą na Tajwanie, jest mało prawdopodobne, aby pomogła firmie poradzić sobie z obecnymi niedoborami. Lora Ho uważa, że ​​fabryka będzie w pełni operacyjna do 2024 roku, a do końca tego roku rozpocznie działalność w ograniczonym zakresie.

TSMC musi znaleźć sposoby radzenia sobie z niedoborami wody. Firma planuje stworzyć stację uzdatniania wody, zdolną oczyszczać ścieki przemysłowe i wytwarzać  67000 ton czystej wody dziennie.

Co istotne, zakład będzie przeznaczony do wyłącznego użytku TSMC i ma zażegnać przyszłe kryzysy związane z niedoborem wody. "Zakład będzie stopniowo zwiększać wydajność oczyszczania ścieków przemysłowych i do 2024 roku będzie w stanie wytwarzać 67000 ton wody dziennie, która może wrócić do procesu produkcji wafli". Opierając się na dziennym zużyciu wody w fabryce za 2019 rok, odzysk wody powinien umożliwić TSMC zaspokojenie nieco mniej niż połowy swoich potrzeb. 

Obecnie, aby poradzić sobie z kryzysem, firma wykorzystuje cysterny oraz transport kolejowy. Cysterny te były również wykorzystywane do testowania wód gruntowych przy wytwarzaniu wafli, procesie, który wymaga ogromnego zużycia wody ze względu na wysokie standardy czystości i wykorzystywane liczne chemikalia, z których każdy musi zostać zmyty, zanim płytka krzemowa będzie mogła przejść do następnego etapu produkcji. Firma musi znaleźć nowe rozwiązania, bo zapotrzebowanie na wodę jeszcze wzrośnie w nadchodzącym roku wraz z dalszym rozwojem. TSMC buduje obecnie zaawansowany zakład produkcyjny w tajwańskim sektorze Tainan, gdzie będzie produkować najnowocześniejsze półprzewodniki w procesie 3 nm. Jednocześnie firma chce rozszerzyć produkcję dojrzałych procesów, takich jak 28 nm, na co również wzrosło zapotrzebowanie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: TSMC zbuduje pierwszą na świecie ekskluzywną stację odzysku wody. To efekt suszy na Tajwanie

 0