Twitch cenzuruje "nienawidzę kobiet". Nienawiść do mężczyzn jest już jednak w porządku

Twitch cenzuruje "nienawidzę kobiet". Nienawiść do mężczyzn jest już jednak w porządku

Serwis Twitch został oskarżony o stosowanie podwójnych standardów, ponieważ zezwala na używanie języka nienawiści wobec mężczyzn. Użytkownicy odkryli, że platforma zezwala na "i hate men", ale blokuje "i hate women".

Na początku tego tygodnia, streamer Twitcha "shirahiko" zamieścił na Twitterze dwa zrzuty ekranu, aby ujawnić seksizm Twitcha wobec mężczyzn. Według zrzutów ekranu, gdy użytkownik próbuje opublikować stream o tytule "I hate women", Twitch blokuje go za naruszenie "polityki moderacji". To samo nie dzieje się, gdy użytkownicy próbują wpisać tytuł "i hate men". Shirahiko powiedział, że chcieli wpisać tytuł "I hate woman", aby "wykpić fakt, że ludzie znów wyolbrzymiają sprawy, mówiąc, że 'wszyscy mężczyźni są źli' w społeczności Vtuberów."

Twitch został oskarżony o podwójne standardy i seksizm. Platforma zezwala na frazy "i hate men", ale blokuje "i hate women". Wpadkę zaliczył również Reddit, który ocenzurował i zbanował konto za wpisanie nazwy albumu Kill'Em All Metalliki*.

Post szybko stał się viralem, a wiele osób oskarżyło Twitcha o seksizm. Jeden z użytkowników napisał: "Żarty na bok, to jest naprawdę smutne". Inny odpowiedział: "To nie tylko smutne, to zwykła dyskryminacja". Inny użytkownik stwierdził: "Chwila, to nie brzmi sprawiedliwie, powinieneś móc nienawidzić wszystkich tak samo bez względu na płeć". Rzecznik platformy stwierdził, że ograniczenia uczenia maszynowego były powodem, dla którego jedno z dwóch zdań nie zostało zablokowane.

Cenzorskie zapędy Twitcha, to nie jedyna wpadka moderacji w ostatnich dniach. Niedawno pisaliśmy o zawieszeniu konta na Twitterze za cytat ze sztuki Szekspira. Choć wielu użytkowników argumentowało ówcześnie, że byłą to parafraza, a moderatorzy nie muszą być aż tak obyci w świecie, żeby rozpoznawać znane frazy (choć wpis odnosił się do wystawianej sztuki towarzystwa szekspirowskiego), to jak wytłumaczyć działania Reddita? Zespół cenzorski popularnej platformy postanowił na stałe zablokować konto użytkownika, który dyskutował na temat płyt z gatunku metalu, a konkretnie o Kill'Em All zespołu Metallica, argumentując, że to właśnie to wydawnictwo przyciągnęło wielu ludzi do metalu. Niestety jest to kolejny przypadek, który pokazuje, że trzeba bardzo uważać na to co się wpisuje na masowych portalach społecznościowych, które niestety doprowadziły do śmierci większości tematycznych forów internetowych. Nieświadomie można szerzyć ekstremizm, albo obrażać czyjeś uczucia, a cenzura (choć najwyraźniej niezbyt rozgarnięta) nieustannie czuwa.

*Uprzedzając komentarze: Metallica, dopełniacz to: Metalliki :)

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twitch cenzuruje "nienawidzę kobiet". Nienawiść do mężczyzn jest już jednak w porządku

 0