Twitter pozwala ustawiać zdjęcia profilowe NFT

Twitter pozwala ustawiać zdjęcia profilowe NFT

Firmy technologiczne coraz bardziej interesuje niewymienialny token NFT, a platformą społecznościową, która sięga po tę walutę jest Twitter. Niebieski serwis wprowadził zdjęcia profilowe NFT.

Twitter przedstawił narzędzie umożliwiające użytkownikom udostępnienie tokenów NFT jako zdjęć profilowych. Są one wyświetlane w formie sześciokątów, by zostały łatwo odróżnione od pozostałych obrazków. Warto zaznaczyć, że rozwiązanie udostępniono posiadaczom subskrypcji Twitter Blue kosztującej 3 dolary miesięcznie. Jak to działa? Otóż w ustawieniach zdjęcia profilowego subskrybenta dostępna jest nowa opcja połączenia jego fotografii z portfelem kryptograficznym i użycia dowolnego NFT z tego portfela jako obrazka profilowego. Właściciele mogą ponadto pochwalić się swoimi statystykami - klikając zdjęcie zobaczymy dane o konkretnym NFT.

Twitter umożliwia użytkownikom udostępnienie tokenów NFT jako zdjęć profilowych.

Nowa funkcja weryfikacji na Twitterze ma częściowo pokazać, jak popularne są NFT, ale ciężko ocenić czy odniesie ona sukces w przypadku niebieskiego serwisu, tym bardziej iż pozostaje on dostępny dla konkretnej grupy odbiorców w tym przypadku abonentów i użytkowników systemu iOS. Co ważne Twitter w ubiegłym roku zaimplementował możliwość wysyłania oraz odbierania Bitcoina, więc portal jeszcze bardziej integruje się z kryptowalutami. Twitter nie jest jedyną platformą społecznościową, którą interesuje niewymienialny token. Kolejnymi są Facebook i Instagram, które będą zintegrowane z NFT za sprawą opcji ustawiania zdjęć profilowych czy generowania i handlowania tej waluty. Pojawi się nawet giełda tokenów.

NFT przyciąga uwagę ludzi i nic w tym dziwnego jeżeli spojrzymy na studenta informatyki z Indonezji, który przypadkowo stał się milionerem. Sultan Gustaf Al Ghozali wykonywał sobie zdjęcia przez cały okres studiów a zebrany materiał chciał wykorzystać do opracowania galerii z okazji ukończenia nauki. Mężczyzna wykorzystał je jednak w inny sposób zmieniając je w tokeny o wartości 0,00001 ETH co miało być żartem. Jakież było jego zdziwienie gdy okazało się, że ludzie zaczęli kupować obrazki w formie NFT i w ciągu dnia sprzedał 35 tokenów, a w następnych godzinach 200. Całą kolekcję selfie wyceniono obecnie na milion euro.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twitter pozwala ustawiać zdjęcia profilowe NFT

 0