Twój Radeon RX 6700 XT się grzeje? W fabryce chyba ktoś przysypiał...

Twój Radeon RX 6700 XT się grzeje?  W fabryce chyba ktoś przysypiał...

Jeden z producentów kart AMD popełnił spory błąd i wysłał z fabryki kartę Radeon RX 6700 XT z nie do końca sprawnym chłodzeniem. Ktoś podczas montażu zapomniał zdjąć folie ochronne  termopadów.

Ilość produkowanych kart graficznych jest ogromna i nie ma się co dziwić, że podczas montażu zdarzają się mniej lub bardziej poważne błędy. Nikt raczej nie spodziewa się jednak, że montażysta zapomni zdjąć foliowe osłony termopadów, bo tego małym nazwać już nie można. Użytkownik na szczęście był ostrożny i po zauważeniu wystających foli spod radiatora postanowił sprawdzić kartę. W normalnych warunkach najprawdopodobniej każdy odesłałby kartę, jednak w obecnych czasach, gdzie zgłoszenia reklamacyjne trwają wieki i często kończą się zwrotem pieniędzy, czasem prościej jest zaryzykować utratę gwarancji.

Folia na produkcie przeważnie oznacza, że jest to "nówka" prosto z fabryki. Nie powinno to jednak dotyczyć termopadów odpowiedzialnych za przekazywanie temperatury do radiatora.

Posiadacze felernej karty postanowił sam zdjąć radiator i sprawdzić co to za wystające folie. Okazało się, że pod radiatorem są termopady, które wciąż mają fabryczne folie ochronne na sobie. Igor Wallosek, który również przyglądał się zgłoszeniu, uważa, że błąd mógł powstać w fabryce OEM, która wytwarza chłodnice dla PowerColor. Gotowe zestawy chłodzenia są dostarczane z już zainstalowanymi podkładkami termicznymi. Czy to jednak tłumaczy obecność osłon w gotowym produkcie? Absolutnie nie.

Ktoś na linii montażowej PowerColor musiał po prostu zapomnieć o zdjęciu osłon i nie jest to wina dostawcy OEM. Trudno zrozumieć, jak karta przeszła końcową kontrolę, fabryczne testy i została dopuszczona do sprzedaży. Nie wiadomo, czy jest to jednostkowy przypadek, czy też wkrótce usłyszymy o całej partii wadliwych kart PowerColor. Część użytkowników zauważy problem od razu, jednak mogą pojawić się przypadki przegrzewania, co będzie efektem zakłóconego odprowadzania temperatury.

Zobacz także:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twój Radeon RX 6700 XT się grzeje? W fabryce chyba ktoś przysypiał...

 0