Twórcy Call of Duty rekrutują do pracy przy PlayStation 5 i Xbox Scarlett

Twórcy Call of Duty rekrutują do pracy przy PlayStation 5 i Xbox Scarlett

Podczas gdy Microsoft jasno oznajmił, że trwają prace nad nową generacją konsoli Xbox podczas wystąpienia na targach E3, to Sony jedynie na początku tego tygodnia zapowiedziało, że PlayStation 5 powstanie i już istnieje potrzeba nowej generacji konsol.Analitycy przewidywali, że nowe konsole pojawią się w 2020 roku, jednak lista osób poszukiwanych do zatrudnienia w studiu odpowiedzialnym za powstanie serii Call of Duty, czyli w Infinity Ward, może wskazywać na inną datę. Poszukiwana jest osoba do pracy nad "niezapowiedzianym tytułem na konsole nowej generacji" co może oznaczać, że next-geny pojawią się odrobinę szybciej niż wszystkim się mogło do tej pory wydawać. Czas PlayStation 4 i Xbox One jako obecnej generacji konsol powoli dobiega końca, a następcy są coraz bliżej.

Czy 2019 rok to nie za wcześnie na kolejną generację konsol?

Niestety niewiele póki co wiadomo o PlayStation 5 i konkurencyjnym Xbox Scarlett, poza dużym zaangażowaniem obu konsol w grę w chmurze, co skutecznie uniemożliwia wszelkie próby określenia przybliżonej daty premiery. Obecnie jest to niemal wróżenie ze szklanej kuli. Trzeba posiłkować się wskazówkami takimi jak wspomniane ogłoszenie. Skoro w tym roku otrzymamy Call of Duty: Black Ops IIII od Treyarch i zakładając, że Infinity Ward ciągle trzyma się narzuconego trzyletniego planu wydawniczego, to ich nowa odsłona Call of Duty powinna się pojawić w 2019 roku. Ogłoszenie od Infinity Ward sugeruje, że deweloper jest w trakcie rekrutowania do pracy przy najwyższej jakości, niezapowiedzianym tytule na konsole następnej generacji. 

Określenie "następna generacja" jasno odnosi się do PlayStation 5 i Xbox Scarlett, podczas gdy jeden z wymogów mówiący o zainteresowaniu i pasji do pierwszoosobowych strzelanek, jasno wskazuje na dalszy ciąg prac studia nad serią Call of Duty. Podążając za tymi wskazówkami, dużo osób zaczęło podejrzewać, że nowe konsole pojawią się w okresie wakacji w 2019 roku. Oczywiście są to tylko domysły i nie ma to żadnego potwierdzenia, jednak patrząc realistycznie, to nowe Call of Duty od Infinity Ward z pewnością już jest w zaawansowanej fazie produkcji. Studio zapewne poszukuje teraz osób, które dokonają przeniesienia gry na kolejną generację konsol, tak by zdążyć na czas premiery.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twórcy Call of Duty rekrutują do pracy przy PlayStation 5 i Xbox Scarlett

 0