Twórcy Outpost: Infinity Siege zalecają obniżenie taktowania procesorów Intela

Twórcy Outpost: Infinity Siege zalecają obniżenie taktowania procesorów Intela

Niedawno wydany Outpost: Infinity Siege właśnie doczekał się drugiej łatki w ciągu kilku dni, naprawiającej niektóre błędy występujące podczas przerywników filmowych. Jednak twórcy ujawnili w informacjach o łatce, że nadal występują problemy o wysokim priorytecie powodujące poważne awarie prowokujące występowanie czarnego ekranu w grze. Problemy są na tyle istotne, że programiści z Team Ranger zalecają użytkownikom tymczasowe obniżenie taktowania procesorów Core i9 Raptor Lake lub Raptor Lake Refresh do 5 GHz.

Na tym nie kończą się zalecane środki zaradcze. Oprócz obejścia problemu związanego z szybkością zegara twórcy zalecają graczom przełączenie ustawień zasilania na tryb oszczędzania energii na odpowiednim sprzęcie. Zespół Outpost: Infinity Siege zaleca również sprawdzenie integralności plików w serwisie Steam i aktualizację sterowników graficznych, ale to typowe zalecenia dotyczące naprawienia niestabilności gry.

Team Ranger zaleca użytkownikom tymczasowe obniżenie taktowania procesorów Core i9 Raptor Lake lub Raptor Lake Refresh do 5 GHz.

Zaglądając na stronę gry i podforum na Steam gry, szybko możemy się dowiedzieć, że gracze mają sporo problemów z tym tytułem. Sekcja komentarzy i forum gry są pełne wpisów graczy żalących się na wydajność i niestabilność Outpost. Jednym z przykładów zgłoszonych przez Game Pressure są awarie związane z błędem braku pamięci wideo, które według serwisu zdarzają się bardzo często w grze.

Ograniczenia powodem problemów?

Chociaż wiele wskazuje na to, że problemy związane są z samą grą, zalecenie dewelopera, aby zmniejszyć taktowanie niektórych procesorów Raptor Lake i Raptor Lake Refresh, może sugerować, że źródłem kłopotów graczy jest sprzęt Intela, a nie sama gra. W lutym pisaliśmy o poważnym problemie związanym z procesorami Intel Raptor Lake i Raptor Lake Refresh, gdzie domyślne limity mocy na większości płyt głównych obsługiwanych przez Raptor Lake powodowały niestabilność w niektórych grach.

Jak zauważa Tom's Hardware, problem sprowadza się do tego, jakie limity mocy w BIOS-ie są ustawiane automatycznie dla większości płyt obsługiwanych przez Raptor Lake. Prawie wszystkie kompatybilne płyty główne automatycznie zwiększają limit mocy do 4096 W (czyli nieskończoności), aby zapobiec jakiejkolwiek utracie wydajności spowodowanej throttlingiem. Poprawia to wydajność, ale technicznie rzecz biorąc, nie mieści się to w oficjalnych wymaganiach. Może to niestety prowadzić w niektórych przypadkach do niestabilności aplikacji, w zależności od jakości układu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twórcy Outpost: Infinity Siege zalecają obniżenie taktowania procesorów Intela

 0