Twórcy PUBG zapowiadają jednorazowe zbanowanie ponad 100 000 graczy

Twórcy PUBG zapowiadają jednorazowe zbanowanie ponad 100 000 graczy

PlayerUnknown's Battlegrounds to chyba największy fenomen na rynku gier wideo w ostatnich latach, jednak pomimo ogromnej popularności jaką zdobył ten tytuł w ubiegłym roku, nie jest on pozbawiony wad. W najnowszym wpisie na blogu PUBG Corp podkreśliło, że usuwanie nieuczciwych graczy jest dla nich obecnie jednym z najważniejszych priorytetów.

Od samego początku produkcja borykała się z problemami w zakresie wydajności czy optymalizacji i w czasie, kiedy deweloper koncentrował się na tym aspekcie, oszuści wykorzystali sytuację, by zyskać przewagę nad uczciwymi graczami. Już w ubiegłym tygodniu donosiliśmy o tym, że w Chinach aresztowano 120 twórców cheatów do Playerunknown`s Battlegrounds, a twórcy zapowiedzieli właśnie nowe kroki podjęte przeciw cheaterom. W tym celu producent przeanalizował dane z rozgrywki 10 mln graczy, co pozwoliło odkryć nowe sposoby nietypowego zachowania użytkowników. Odkryto aż przeszło 100 000 przypadków oszukiwania i PUBG Corp potwierdziło, że gracze ci próbowali zaszkodzić ich grze, dlatego też zostaną permanentnie zbanowani w pojedynczej fali. O ile wydaje się to bardzo dużą liczbą, to wciąż nie stanowi ona nawet 1% wszystkich graczy PUBG.

Nadchodzi ogromna fala banów w PUBG i oszuści mają powody do obaw, ponieważ ta obejmie przeszło 100 000 graczy

Usuwanie oszustów to bardzo istotna kwestia, ponieważ nawet garstka nieuczciwych graczy może popsuć zabawę osobom, które postanawiają grać według zasad. Trzeba także pamiętać, że cheaty to biznes, ponieważ twórcy oprogramowania umożliwiającego nieuczciwe zagrania zarabiają na tym spore pieniądze, stąd też akcja chińskiego wydawcy PUBG i wspomniane aresztowania w Państwie Środka. Warto jednak zaznaczyć, że system banowania nie jest perfekcyjny i np. wykryto błąd w migawce (deathcam), która zdaje się wskazywać, że gracz, który nas zabił, posiada jakiś zewnętrzny system redukowania odrzutu, pomimo że gra on uczciwie - PUBG Corp ma zająć się również tymi kwestiami. Wygląda więc na to, że twórcy rzeczywiście poważnie podchodzą do problemu i zapewne wyeliminowanie wszystkich oszustów jest niemożliwe, ale pozbycie się większości z nich powinno sprawić, że zabawa w PUBG będzie jeszcze przyjemniejsza.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twórcy PUBG zapowiadają jednorazowe zbanowanie ponad 100 000 graczy

 0