Tworzenie skinów do gry jest droższe niż się wydaje - twierdzą twórcy Apex Legends

Tworzenie skinów do gry jest droższe niż się wydaje - twierdzą twórcy Apex Legends

Oficjalny profil Apex Legends na Reddicie zorganizował sesję Q&A z twórcami popularnego battle royala. Fani zadawali mnóstwo pytań od tych związanych z rozgrywką, balansem broni, postaciami czy to, w jaki sposób wydawca zarabia na swoim produkcie skoro teoretycznie pozostaje on oparty na modelu free-to-play. Nie mogło w tej sytuacji zabraknąć tematu oferowanych w sklepie płatnych skinów do broni oraz postaci. Jeden z użytkowników serwisu o pseudonimie x5hadau zapytał deweloperów wprost - dlaczego skórki są takie drogie? "Rozumiem, że musicie sprawić, aby gra przynosiła dochód, ale 18-20 dolarów to dużo w przypadku jednego przedmiotu kosmetycznego" - napisał gracz. Dodatkowo zapytał, czy studio planuje dostarczać atrakcyjniejsze cenowo treści do produkcji. Warto zaznaczyć, iż pojedynczy skin kosztuje w sklepie 1800 monet (1000 monet to wydatek rzędu 9 dolarów amerykańskich).

Pracownik Respawn Entertainment stwierdził, że tworzenie skinów do Apex Legends jest droższe niż nam się wydaje.

Ryan K. Rigney, dyrektor ds. Społeczności i komunikacji w Respawn Entertainment, który skontaktował się z człowiekiem odpowiedzialnym za kwestię monetyzacji i odpowiedział, że ceny to trudny temat zaprzątający głowy deweloperów. Jednak zdaniem przedstawiciela Repsawn, gracze bazując na doświadczeniu konkurencji są przekonani, że firma bez problemu w ekspresowym tempie stworzy przedmiot kosmetyczny, co nie jest prawdą. "Nasz zespół jest mniejszy i spędzamy dużo czasu nad naszymi skórkami" - stwierdził Rigney. Przyznał też, że fani zapominają o wydatkach oraz fakcie, że ekipa nie pracuje 24 godziny na dobę, natomiast sam proces powstawania takiego przedmiotu pozostaje dłuższy niż nam się wydaje. Wpływa na to szereg czynników od zatrudnionych nad projektem osób, nadgodziny po kwestie testowe.

"Użytkownicy Apex Legends chcieliby dostać dużo, a my chcemy równie dużo dostarczyć, lecz jest to realne tylko w sytuacji, gdy sfera biznesowa jest zdrowa" - powiedział deweloper. Część osób zapewne poczuje się zawiedziona tą odpowiedzią, ponieważ nie dowiedzieliśmy się, czy skiny w battle royale Respawn potanieją. Mikropłatności w tym lootboxy to niewątpliwie dobry temat na artykuł ze względu na kontrowersje, które wywołuje od dość dawna. Nie brak grup twierdzących, że stanowią one zagrożenie dla młodszych graczy ze względu na rzekomo uzależniający charakter.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tworzenie skinów do gry jest droższe niż się wydaje - twierdzą twórcy Apex Legends

 0