Tydzień bez ładowania? Z tym smartfonem to wydaje się bardzo możliwe

Tydzień bez ładowania? Z tym smartfonem to wydaje się bardzo możliwe

Aż 5 lat musiało minąć, żeby pod marką Energizer pokazał się kolejny smartfon z gigantyczną baterią. Podczas trwającego MWC 2024 przedstawiony został model Hard Case P28K z wręcz niewyobrażalnie dużą jak na smartfon baterią 28 000 mAh.

28 000 mAh w smartfonowej baterii

Podczas MWC 2019 firma Avenir Telecom pokazała światu smartfon o nazwie Energizer Power Max P18K. Jego główną cechą była wręcz niewyobrażalnie duża jak na tego rodzaju urządzenie bateria. Akumulator o pojemności 18 000 mAh dosłownie robił ze smartfona cegłę, którą ciężko nosić w kieszeni. Jak się jednak okazuje nie zrezygnowano z pomysłu. Ulepszono go. Teraz, 5 lat później, na MWC pokazany został następca. Model Energizer Hard Case P28K, jak już nazwa wskazuje, wyposażono w baterię 28 000 mAh.

Smartfon ten ma wytrzymywać na jednym ładowaniu aż cały tydzień normalnego użytkowania.

Smartfon ten ma wytrzymywać na jednym ładowaniu aż cały tydzień normalnego użytkowania. Patrząc na to, że smartfony z Androidem mające baterię o pojemności 4000 mAh rzeczywiście dają radę wytrzymać cały dzień bez podłączania do ładowarki, to w przypadku Hard Case P28K 7-dniowy wynik zdaje się naprawdę realny. Oczywiście jak zawsze finalny wynik i tak zależeć będzie od sposobu użytkowania przez daną osobę. Pewnie nie brakuje i takich, którzy baterię Hard Case P28K rozładowaliby w 3-4 dni. W praktyce tak pojemny akumulator ma wystarczać na 122 godzin rozmów lub pracę urządzenia w trybie czuwania przez 2252 godzin.

Specyfikacja, cena i dostępność

Oprócz bezkonkurencyjnie dużej baterii smartfon ten może pochwalić się również stopniem ochrony IP69. Niestety urządzenie nie powala już resztą specyfikacji. Zacznijmy od tego, że nawet przy takiej baterii ładowanie odbywa się z mocą tylko do 33 W. Idąc dalej, na pokładzie znalazł się procesor MediaTek MT6789, 8 GB pamięci RAM, 256 GB pamięci masowej, wyświetlacz LCD o przekątnej 6,78 cala i rozdzielczości Full HD, a także zestaw 3 tylnych aparatów i pojedynczy obiektyw do selfie.

Trzeba również dodać, że smartfon pracuje pod kontrolą Androida 14 i nie posiada obsługi 5G. Przy tak dużej baterii chyba nikogo nie powinno dziwić to, że smartfon ma grubość 27,8 mm i waży aż 570 gramów. A ile trzeba będzie zapłacić za takie cudo? Cena Energizer Hard Case P28K ma wynosić dokładnie 249,99 euro. Jego globalny debiut zaplanowany jest na październik tego roku, więc jeszcze trochę poczekamy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tydzień bez ładowania? Z tym smartfonem to wydaje się bardzo możliwe

 0