Tylko jedna z kart NVIDIA CMP dla górników to Ampere 8 nm. Reszta to... Turingi 12 nm

Tylko jedna z kart NVIDIA CMP dla górników to Ampere 8 nm. Reszta to... Turingi 12 nm

Wprowadzenie nowych procesorów, przeznaczonych specjalnie do wydobywania kryptowalut było dla wszystkich zaskoczeniem. NVIDIA nie przekazała niestety szczegółowych  specyfikacji nowych układów, co wzbudziło uzasadnione podejrzenia, że coś z tymi układami może być nie tak. W sieci krążyły plotki, że ze względu na stosunkowo duże zużycie energii w stosunku do szybkości wydobycia, karty te w rzeczywistości oparte na są starszej architekturze. NVIDIA przecież sama ogłosiła, że ​​te procesory i tak nie spełniają standardów GeForce. Najnowszy sterownik 461.72 potwierdził, że układy 30HX, 40HX i 50HX są rzeczywiście oparte na starej architekturze Turing

Tylko jedna z kart NVIDIA CMP jest oparta o Ampere, co sprawia, że ich produkcja nie wpłynie na dostępność kart gamingowych.

CMP 40HX został zbudowany w oparciu o układ TU106, podczas gdy 30HX to GPU TU116. CMP 30HX, 40HX i 50HX są oparte na architekturze Turing 12 nm. 50HX jest w rzeczywistości oparty na GPU TU102 GPU-100, a konstrukcja płyty jest pochodną RTX 2080 Ti (PG150). Tylko jedna z czterech kart graficznych CMP HX będzie miała architekturę Ampere, co oznacza, że ​​tylko jedna karta będzie wykorzystywać proces Samsung 8nm. CMP 90HX wykorzystuje PCB PG132 (taką samą płytkę ma RTX 3080) i będzie wyposażony w GPU GA102-100. Ten model będzie miał pobór mocy 320 W i 10 GB pamięci. Nie ma jeszcze informacji o rodzaju pamięci ani o tym, ile rdzeni CUDA ma ten układ.

Karty NVIDIA dla górników nie oferują takich samych specyfikacji, jak ich odpowiedniki do gier, dla tego nie jest możliwe określenie dokładnej budowy nowych GPU. Jest wysoce prawdopodobne, że górnicze GPU mają niedziałające lub uszkodzone Tensory, RT, TMU lub ROP. Co sprawia, że ​​nie mogą należeć do rodziny GeForce, jednak wciąż są wystarczająco dobre, aby kopać kryptowaluty, zamiast wylądować na śmietniku. Dzięki temu producent nie traci na gorszych jakościowo produktach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tylko jedna z kart NVIDIA CMP dla górników to Ampere 8 nm. Reszta to... Turingi 12 nm

 0