Ubisoft ujawnia datę premiery Assassin's Creed: Mirage i prezentuje grę na nowym zwiastunie

Ubisoft ujawnia datę premiery Assassin's Creed: Mirage i prezentuje grę na nowym zwiastunie

Ubisoft ujawnił nowe informacje o Assassin's Creed: Mirage, który jak potwierdzono, wraca do korzeni serii i będzie nastawiony na bardziej kameralną rozgrywkę. Zdradzono ponadto datę premiery gry.

Assassin's Creed: Mirage z oficjalną datą premiery

Assassin's Creed: Mirage był jedną z gier pokazaną na PlayStation Showcase 2023. Ubisoft przedstawił najnowsze detale o grze w tym datę wydania. Produkcja trafi do sprzedaży 12 października 2023 roku i ten miesiąc zapowiada się dość gorąco, bowiem kilka dni później zagramy w wyczekiwanego Alana Wake'a 2. Czeka nas więc interesujący pojedynek dwóch popularnych serii. Jak przyznał Ubisoft 15-lecie istnienia marki to dogodny moment, aby wrócić do jej korzeni w nowej grze zarówno pod względem graficznym, rozgrywki jak i fabularnym. Oznacza to, że dostaniemy hermetyczny, mniej otwarty świat z jedną lokacją zamiast otwartego, nastawionego na eksplorację świata z rozbudowaną historią oraz masą pobocznych aktywności.

Assassin's Creed: Mirage zadebiutuje 12 października 2023 roku na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Czegoś takiego doświadczyliśmy w średniowiecznej trylogii (Origins, Odyssey oraz Valhalla) stanowiących nowe otwarcie dla serii, którą zwłaszcza po Assassin's Creed: Syndicate gracze zaczęli być znudzeni. Gracze ciepło wspominający pierwszego Assasin's Creeda czy nawet Assassin's Creeda 2 powinni poczuć się jak u siebie w domu. Mirage pozwoli kierować poczynaniami doskonale znanego z Valhalli Basima tutaj będącego początkującym, ulicznym złodziejem poszukującym odpowiedzi na pytania i sprawiedliwości. Fabuła ukazuje jego młodszą i mniej doświadczoną wersję. Ubisoft pokazał fragmenty rozgrywki na nowym materiale.

Co zaoferuje Assassin's Creed: Mirage?

Gra zaoferuje tryb Skupienia zabójcy, które pozwala Basimowi oznaczać i zabijać kilka celów z rzędu. Dostniemy również klasyczne narzędzia asasynów, takie jak noże do rzucania i bomby dymne. Mamy też zupełnie nowy element parkouru, skok o tyczce. Główny bohater generalnie preferuje ciche ruchy i dyskretne podejście do polowania i atakowania swoich celów. Trailer prezentuje nie tylko efektowne bieganie po dachach, eliminacje przeciwników i walkę, ale główną bohaterkę serialu The Expanse będącą nie tylko narratorem tego nagrania, ale i mentorką Basima towarzyszącą mu w trakcie całej podróży.

Assassin's Creed: Mirage zapowiada się na ciekawą, choć niezbyt długą produkcję z ograniczoną lokacją, co powinno przypaść do gustu fanom ciepło wspominającym pierwszą odsłonę cyklu. Warto pamiętać, że to tylko ledwie przystawka przed właściwymi daniami, nad którymi pracuje Ubisoft. Francuski wydawca ma bowiem duże plany wobec swojej najważniejszej obecnie franczyzy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ubisoft ujawnia datę premiery Assassin's Creed: Mirage i prezentuje grę na nowym zwiastunie

 0