UFL - konkurent FIFY i PES zaprezentowany na zwiastunie. Wiemy kto będzie twarzą gry

UFL - konkurent FIFY i PES zaprezentowany na zwiastunie. Wiemy kto będzie twarzą gry

FIFA to seria gier, którą można lubić bądź nienawidzić, ale z pewnością nie da się zaprzeczyć, iż marka należąca do Electronic Arts pozostaje hegemonem gatunku gier piłkarskich, chociaż konkurencji nie ma dużej. Za nią jest bowiem Pro Evolution Soccer znany jako eFootball skompromitowany za sprawą ubiegłorocznej aktualizacji. Rzucić wyzwanie gigantowi planuje UFL zaprezentowany na nowym materiale wideo. Poznaliśmy też jego twarz i to nie byle jaką.

UFL to darmowa gra piłkarska i ten model dystrybucji daje grze pewną przewagę nad FIFA, która nie dość, że jest wypełniona mikropłatnościami, to by móc w nią grać trzeba najpierw zapłacić. Free-to-play powinien być krokiem w dobrą stronę, zważywszy na popularność tego typu projektów. O potencjalnym sukcesie zdecyduje sama jakość produkcji, za której powstanie odpowiada niewielki w porównaniu do EA Sports czy nawet Konami zespół ze studia Strikerz Inc. Zasada rozgrywki nie różni się od FIFY czy PESA, zaś deweloperzy zapowiedzieli dodanie systemu rankingowego oraz nierankingowego plus trybu przypominającego Ultimate Team. Podkreślono, że gracze stworzą własną drużynę, natomiast system dobierania użytkowników będzie sprawiedliwy, dostosowany do umiejętności. Dywizje bazują na systemie progresów, a poszczególne sezony będą trwały przez cały rok – pod koniec danego roku najlepszy gracz zostanie mistrzem UFL.

Twarzą gry UFL został Cristiano Ronaldo. Produkcja ma zostać udostępniona w 2022 roku.

Awans na odpowiednio wysokie poziomy w dywizjach doprowadzi nas do Premier Division UFL oferującej miejsca w profesjonalnych turniejach w tym różne nagrody. Nie zabraknie oddzielnego rankingu drużynowego pozwalającego na rywalizację ze znajomymi. Oprócz tego odpalimy mecze offline z opcją 2vs2 i 3vs3. Pojawią się również specjalne wydarzenia. Istotne są licencje i UFL zawiera 5000 licencjonowanych piłkarzy na mocy podpisanej umowy z organizacją FIFPro zrzeszającą ponad 65 000 profesjonalnych zawodników. Autorzy jakiś czas temu zdradzili, że chcą zaoferować możliwie najlepsze wirtualne doświadczenie piłkarskie. Mało tego planują stworzyć gatunek gier piłkarskich na nowo i dostarczyć to, co ludzie lubią najbardziej w tego rodzaju symulatorze. To jednak na razie jedynie pięknie brzmiące hasła marketingowe, ale projektu nie należy skreślać, jeśli jeszcze nie mieliśmy okazji go przetestować.

UFL - konkurent FIFY i PES zaprezentowany na zwiastunie. Wiemy kto będzie twarzą gry

Strikerz ujawnił kto zostanie twarzą UFL i należy przyznać, że wybór robi wrażenie, ponieważ tytuł reklamować będzie Cristiano Ronaldo w przeszłości grający m.in. dla Realu Madryt czy Juventusu, a obecnie ponownie reprezentujący barwy Manchesteru United. Chociaż pojawią się inni wiernie odwzorowani zawodnicy - Kevin De Bruyne czy Oleksandr Zinchenko - ten ostatni został w zeszłym roku ogłoszony oficjalnym ambasadorem marki. Premiera ULF ma nastąpić w 2022 roku, aczkolwiek dokładnego terminu nie znamy. Ogólnie twórcy twierdzą, że udostępnią grę, kiedy będzie na to gotowa.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: UFL - konkurent FIFY i PES zaprezentowany na zwiastunie. Wiemy kto będzie twarzą gry

 0