Ujawniono informacje o premierze remastera Call of Duty: Modern Warfare 2

Ujawniono informacje o premierze remastera Call of Duty: Modern Warfare 2

Do sieci wyciekły nowe informacje odnośnie premiery remastera Call of Duty: Modern Warfare 2. Co ważne ich źródłem jest w tym przypadku niemieckie PlayStation Store, na którym przez moment były widoczne szczegóły o grze. Zgodnie z nimi strzelanka trafi do sprzedaży już jutro 31 marca, a więc Activision nie zamierza zwlekać z wydaniem swojego tytułu. Niestety wielu fanów zapewne poczuje się rozczarowana, ponieważ deweloperzy wycięli z odświeżonego wydania MW2 tryb wieloosobowy i w efekcie zaproponują wyłącznie historię dla pojedynczego gracza. W internecie znajdziemy także zwiastun zdradzający nieco detali o projekcie. Oczywiście remaster Modern Warfare 2 posiada odświeżoną oprawę graficzną dostosowaną poziomem do dzisiejszych standardów w tym poprawione cienie. Jeśli chodzi o cenę to za Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered przyjdzie nam zapłacić 25 euro (około 115 złotych). Domyślnymi platformami oprócz PlayStation 4 są też oczywiście Xbox One oraz PC. Nie wiedzieć czemu Activision wciąż nie potwierdziło tych rewelacji zwlekając praktycznie do ostatniej chwili.

Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered ma zadebiutować jutro w cenie 25 euro. Gra nie będzie posiadała trybu multiplayer.

Co ciekawe odświeżona edycja dwójki była rzekomo gotowa już dwa lata temu i miała trafić do dystrybucji najpewniej razem z Black Ops 4, lecz wydawca czekał na odpowiedni moment. Ten wydaje się odpowiedni właśnie teraz bowiem o marce z powodu darmowego Call of Duty: Warzone jest dość głośno. Dodatkowo z okazji premiery remastera posiadacze trybów online w ubiegłorocznym Modern Warfare i Warzone otrzymają pakiet specjalnych skórek, emblematów czy akcesoriów inspirowanych oryginalnym Modern Warfare 2 z 2009 roku. O dziwo niektórzy gracze zdołali odpalić remaster jeszcze przed premierą i potwierdzono, że kampania fabularna pozostała niezmieniona a budząca liczne kontrowersje misja „No Russian” nadal jest w niej obecna. Stworzenie ulepszonej wersji MW2 oznacza, że w tym roku dostaniemy aż dwie odsłony marki. Kolejną będzie zapewne nowy Call of Duty: Black Ops stanowiący reboot tej pobocznej serii. Twórcy zastosują identyczny zabieg co w przypadku Modern Warfare z 2019 roku.

Natomiast tworzenie reedycji ma spory sens z punktu widzenia biznesowego. Activision dzięki remasterowi trylogii Crash Bandicoot przekonał się, że tego rodzaju gry wzbudzają wśród fanów ogromne zainteresowanie generując zarazem równie spore zyski. Parę lat temu odświeżono pierwszego Modern Warfare gdzie usprawniono głównie grafikę pozostawiając oryginalną opowieść. Bez wątpienia Call of Duty ma teraz swoje pięć minut. Zgodnie z udostępnionymi danymi Warzone od momentu premiery przyciąga uwagę wielu graczy. W ciągu pierwszej doby battle royale odpaliło 6 milionów użytkowników, z kolei ów wynik w cztery dni zwiększył się do 15 mln. Niedawno deweloperzy potwierdzili, że w Warzone przez 10 dni zagrało 30 milionów użytkowników.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ujawniono informacje o premierze remastera Call of Duty: Modern Warfare 2

 0