Ujawniono wielkość ekranu OnePlus TV. Co jeszcze wiemy o telewizorze?

Ujawniono wielkość ekranu OnePlus TV. Co jeszcze wiemy o telewizorze?

OnePlus ujawniło pierwsze konkretne informacje odnośnie swojego telewizora. OnePlus TV otrzyma 55-calowy wyświetlacz (wcześniejsze doniesienia sugerowały ekran od 43 do 75 cali, aczkolwiek nie wykluczone, iż 75-calowy wariant trafi wyłącznie na rynek chiński oraz amerykański) QLED. I tutaj warto podkreślić, żeby niektórych nie zmyliło określenie zastosowanej matrycy, ponieważ mamy tu do czynienia ze swego rodzaju chwytem marketingowym Samsunga (znanym z telewizorów smartTV) stosowanym dla paneli z podświetleniem LCD wykorzystujących technologię kwantowych kropek, który w rzeczywistości nie ma nic wspólnego z OLED. Zapewne taka decyzja szczególnie w przypadku wysokiej ceny może rozczarować wiele osób gotowych zakupić OnePlus TV.

OnePlus TV otrzyma 55-calowy wyświetlacz QLED.

Ujawniono wielkość ekranu OnePlus TV. Co jeszcze wiemy o telewizorze?

To praktycznie tyle, co wiemy z oficjalnych szczegółów pochodzących bezpośrednio od producenta. Oczywiście w sieci możemy znaleźć informacje jakoby OnePlus TV wyposażono w system Android (najpewniej 9.0), a także był on skierowany do mniej wymagającej grupy odbiorców, co raczej potwierdza zastosowanie QLED. Z innych nieoficjalnych detali należy wymienić też zastosowanie rozdzielczości 1920 x 1080p. Do tego procesor MediaTek MT5670 1,5 GHz oraz układ graficzny ARM Mali G51 wspomagane przez 2 GB RAM. Premiera telewizora ma nastąpić w przyszłym miesiącu.

Warto podkreślić, że OnePlus to nie jedyne przedsiębiorstwo kojarzone głównie z produkcją smartfonów, która chce walczyć o rynek TV. Niedawno zapowiedziano telewizor od Huawei oparty na autorskim systemie HarmonyOS. Honor Vision otrzyma 55-calowy wyświetlacz 4K UHD (3840 × 2160 pikseli), jak również szeroki kąt widzenia 178 stopni. Pokrycie z paletą NTSC wynosi w tym przypadku 87%, z kolei jasność oscyluje na poziomie 400 nitów. Podstawowy model wyceniono na 3799 juanów, zaś wariant Pro kosztuje około 550 złotych więcej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ujawniono wielkość ekranu OnePlus TV. Co jeszcze wiemy o telewizorze?

 0