Układy 3 nm wyprodukowane przez Samsunga zwiększą wydajność wydobywania Bitcoinów

 Układy 3 nm wyprodukowane przez Samsunga zwiększą wydajność wydobywania Bitcoinów

Ostatnio informowaliśmy, że koreańska firma Samsung rozpoczęła już produkcję chipów w procesie 3nm. Teraz pojawiły się już informacje o pierwszych klientach, a jeden z nich skupia się również na wydobywaniu Bitcoinów.

Konkretnie chodzi o chińską firmę PanSemi, której główną działalnością jest projektowanie układów ASIC do wydobywania Bitcoinów z wykorzystaniem algorytmu SHA-256. Dzięki wyższej wydajności i, co najważniejsze, niższemu o 45% zużyciu energii, chipy te mogą przynieść branży znaczne oszczędności. Będziemy musieli jednak poczekać i zobaczyć, jaki będzie rzeczywisty wpływ nowej generacji układów ASIC na wydobywanie kryptowalut. Samsung informuje, że produkcja jest jeszcze w fazie próbnej.

Samsung wyprodukuje układy ASIC w procesie 3 nm. Ma to przynieść zwiększenie wydajności i większą energooszczędność przy kopaniu Bitcoinów.

Samsung wprowadzi na rynek 3 nm układy ASIC, które będą konkurować z nowymi wyspecjalizowanymi układami Intela, które wykorzystują ich własny 7 nm proces technologiczny oraz 5 nm od TSMC. Jest to również ważny ruch z punktu widzenia całej branży górniczej, ponieważ do gry weszło 3 największych producentów chipów na świecie. Przyniesie to większą konkurencję oraz mocniejsze i stabilniejsze chipy renomowanych firm. Do tej pory branża górnicza cierpiała pod monopolem chińskich producentów, których koparki ASIC były często wadliwe i miały zaniżone parametry. Nie mówiąc już o praktycznym braku możliwości zakupu nowych koparek ASIC bez dobrych kontaktów bezpośrednio w Chinach.

3 nm chipy od Samsunga będą wykorzystywać technologię Gate-All-Around (GAA), która pozwala na zmniejszenie ich obszaru o 45% przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności o 30% i obniżeniu poboru mocy o 50% w porównaniu z istniejącym procesem technologicznym FinFET.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Układy 3 nm wyprodukowane przez Samsunga zwiększą wydajność wydobywania Bitcoinów

 0