Ukradli 20 sztuk GeForce'ów RTX 3070 Ti z magazynu i próbowali sprzedać je w lombardzie

Ukradli 20 sztuk GeForce'ów RTX 3070 Ti z magazynu i próbowali sprzedać je w lombardzie

Pracownicy magazynu postanowili sobie dorobić, co jednak nie skończyło się dla nich pomyślnie, ponieważ o ile kradzież kart graficznych GeForce RTX 3070 Ti poszła im całkiem sprawnie, tak już nie przemyśleli dalszego etapu planu. 

Co najmniej trzech pracowników rosyjskiej firmy Wildberries próbowało ukraść z magazynu aż dwadzieścia kart graficznych GeForce RTX 3070 Ti. Ten etap planu zakończył się sukcesem, jednak gdy próbowali sprzedać swój łup, sprawy się skomplikowały. Tym samym, akcja w stylu „mission possible” zakończyła się całkowitą porażką. 

Co najmniej trzech pracowników rosyjskiej firmy Wildberries próbowało ukraść z magazynu aż dwadzieścia kart graficznych GeForce RTX 3070 Ti.

Trzeba bowiem pamiętać, że o ile nawet na zachodzie karty graficzne są bardzo drogie i słabo dostępne, to jednak w Rosji obecnie to dosłownie towar luksusowy. Po tym jak NVIDIA i AMD całkowicie zawiesiły sprzedaż swoich produktów do tego kraju, zakup nowej grafiki jest tu niezwykle trudny, a po tym jak wyczerpią się zapasy magazynowe, będzie praktycznie niemożliwy. Pytanie tylko, kto opróżni obecne zapasy szybciej, klienci czy pracownicy magazynów? 

Tym samym, gdy złodzieje postanowili sprzedać wykradzione karty GeForce RTX 3070 Ti w pobliskim lombardzie, pracownik sklepu nabrał podejrzeń. I trudno się dziwić, kiedy ktoś przynosi do lombardu dwadzieścia sztuk zafoliowanych kart graficznych, które są bardzo chodliwym towarem. Postanowił więc powiadomić policję, która szybko zajęła się sprawą. 

Każda karta graficzna była warta 200 tys. rubli, czyli około 8178 zł. Oznacza to, że próbowali je sprzedać za ok. 163,5 tys. zł i zapewne właściciel lombardu nie dysponował nawet taką gotówką. Doniesiono, że karty graficzne zostały skonfiskowane i zwrócone, a wszyscy podejrzani zatrzymani.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ukradli 20 sztuk GeForce'ów RTX 3070 Ti z magazynu i próbowali sprzedać je w lombardzie

 0