Uplay+ zmienia się w Ubisoft+ i zmierza na Google Stadia oraz Amazon Luna

Uplay+ zmienia się w Ubisoft+ i zmierza na Google Stadia oraz Amazon Luna

Kiedy Amazon zapowiedział w ubiegłym miesiącu swój serwis Luna do grania w chmurze, obiecywał, że ten posiadać będzie specjalny kanał Ubisoftu z biblioteką gier tej francuskiej firmy. Popularny wydawca ogłosił właśnie, że każdy, kto otrzymał wczesny dostęp do serwisu Luna w ramach beta testów, będzie mógł wypróbować ich kanał już od 10 listopada. Ubisoft+ (usługa, która dotychczas nazywała się Uplay+) pojawi się także do końca roku w Google Stadia. Ubisoft+ kosztuje 59,90 zł miesięcznie i oferuje przeszło 100 gier na PC, choć nie wiadomo jeszcze, ile z nich dostępnych będzie w chmurach Luna lub Stadia. Producent zapewnił jednak, że subskrybenci otrzymają dostęp do nadchodzących produkcji AAA, takich jak Watch Dogs: Legion, Assassin’s Creed Valhalla i Immortals Fenyx Rising.

Ubisoft+ kosztuje 59,90 zł miesięcznie i oferuje przeszło 100 gier na PC, choć nie wiadomo jeszcze, ile z nich dostępnych będzie w chmurach Luna lub Stadia.

Uplay+ zmienia się w Ubisoft+ i zmierza na Google Stadia oraz Amazon Luna

Co więcej, serwis wspiera progresję międzyplatformową, co oznacza, że możemy rozpocząć zabawę w Assassin’s Creed Valhalla na Stadii, by następnie przesiąść się na smartfon i kontynuować zabawę tam, gdzie skończyliśmy na PC. Co więcej, nie będzie potrzebna subskrypcja Luna+ channel lub Stadia Pro, by skorzystać z Ubisoft+. Co więcej, jeśli płacimy już abonament na PC, to nie będziemy musieli ponownie go opłacać dla platform streamingowych. Nie wiemy jednak, czemu Ubisoft zdecydował się zmienić nazwę swojej usługi nieco ponad rok od jej debiutu na pecetach. Warto też odnotować, że wsparcie dla Stadii było już ogłaszane w czerwcu 2019 roku, więc użytkownicy serwisu Google otrzymają takowe dopiero po praktycznie półtora roku oczekiwania. 

Na chwilę obecną, zarówno Amazon Luna, jak i Google Stadia, to z naszego punktu widzenia niestety tylko ciekawostki, ponieważ serwisy te nie są oficjalnie wspierane na polskim rynku i nie wiemy jeszcze, kiedy się to zmieni. Ubisoft nie wyklucza jednak dostarczenia usługi Ubisoft+ na konsole. „Nie zamykamy przed sobą żadnych możliwości w zakresie tego, gdzie nas to zabierze, ale na razie pracujemy tylko nad tym [wsparcie dla serwisów Stadia i Luna]” - powiedział Alexia Brumé z Ubisoftu. Firma zapowiedziała ostatnio również duże zmiany w ramach Uplay i Ubisoft Club, gdyż zamierza połączyć oba seriwsy w ramach huba o nazwie Ubisoft Connect, który wystartuje już w piątek. Takie rozwiązanie łączyć ma graczy na różnych platformach i stawiać fundamenty dla lepszego wsparcia rozgrywki cross-play i cross-platformowej progresji w grach wydawcy.    

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Uplay+ zmienia się w Ubisoft+ i zmierza na Google Stadia oraz Amazon Luna

 0