Uszkodzono następny maszt operatora telefonii komórkowej

Uszkodzono następny maszt operatora telefonii komórkowej

Do niedawna niszczenie masztów telekomunikacyjnych było dla mieszkańców Polski dość odległym tematem bowiem przeciwnicy technologii 5G atakowali je w innych państwach m.in. w Wielkiej Brytanii czy Niderlandach, lecz ostatecznie ów proceder pojawił się również u nas, czego idealnym przykładem jest podpalony nadajnik sieci Play w Łodzi. Sam poszkodowany przyznał w opublikowanym oświadczeniu, że takie czyny noszą znamiona działalności przestępczej wymierzonej w bezpieczeństwo państwa i obywateli w związku z czym są one natychmiast zgłaszane odpowiednim organom. Okazuje się, że prawne konsekwencje nie zniechęciły wandali do niszczenia cudzego mienia. Jak informuje serwis chełmski.eu pewien 35-letni mieszkaniec Chełma postanowił ponacinać metalowe pręty konstrukcji wieży przekaźnika telekomunikacyjnego natomiast do samego zdarzenia doszło w Sielcu na terenie gminy Leśniowice. 26 maja dyżurny komendy policji dostał zgłoszenie o uszkodzeniu wspomnianego masztu.

Policja zatrzymała 35-letniego mieszkańca Chełma, któremu zarzuca się zniszczenie masztu telekomunikacyjnego.

Uszkodzono następny maszt operatora telefonii komórkowej

Po 24 godzinach policjanci zatrzymali podejrzanego mężczyznę, z kolei w toku postępowania ustalono, że na przełomie kwietnia oraz maja mieszkaniec Chełma przy pomocy piłki do cięcia metalu uszkodził konstrukcję wieży. Straty są całkiem poważne, bowiem wyceniono je na 45 tysięcy złotych. Zatrzymanego doprowadzono do prokuratury i usłyszał on zarzuty w tej sprawie, a dodatkowo zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Oczywiście wprowadzana technologia bezprzewodowej sieci 5G budzi wśród niektórych środowisk spore kontrowersje i zarzuca się jej szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi, aczkolwiek eksperci przekonują, że nie ma na to jednoznacznych dowodów. Co gorsza, pewna część internautów popiera opisane wyżej szkodliwe działania, a wśród tej grupy znajduje się m.in. Piotr Jawornik, asystent posła Grzegorza Brauna, który na Facebooku podpalenie w łodzi określił mianem „potęgi podświadomości".

Uszkodzono następny maszt operatora telefonii komórkowej Przeciwnicy 5G spalili maszt Play w Łodzi. Tyle że to był maszt bez 5G

Nie brak teorii spiskowych jakoby za tymi działaniami stali nie tylko zwykli zirytowani ludzie, ale rosyjscy oraz irańscy agenci co sugeruje Business Insider powołujący się na swoje źródła w agencjach wywiadowczych. Bez względu na to, czy uważamy 5G za zagrożenie dla naszego zdrowia bądź nie, nie należy niszczyć infrastruktury, na której powstanie poświęcono dużo czasu oraz włożono spore pieniądze. W związku z sytuacją Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji zaapelowała do rządu by ten podjął stosowne działania wobec szerzącej się dezinformacji odnośnie wpływu sieci 5G na zdrowie. Pismo jest zarazem odpowiedzią, która nastąpiła po pożarze dwóch masztów w Łodzi. Apel skierowano także do właścicieli najpopularniejszych portali w naszym kraju, czyli Facebooka, Twittera i YouTube.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Uszkodzono następny maszt operatora telefonii komórkowej

 0