Uwaga na nowy exploit w Grand Theft Auto Online na PC. Możecie stracić postępy i walutę w grze

Uwaga na nowy exploit w Grand Theft Auto Online na PC. Możecie stracić postępy i walutę w grze

Nowy exploit w Grand Theft Auto Online na PC powoduje, że gracze tracą postępy w i walutę w grze, a niektóre konta zostają uszkodzone lub zablokowane. Exploit „zdalnego wykonania kodu”, była dystrybuowany przez twórcę modu do cheatowania North Online GTA.

Według BleepingComputer exploit może dotknąć każdego, nie tylko graczy w tym samym multiplayerowym lobby, co atakujący. Oznacza to, że każdy, kto jest obecnie online i gra w ten tytuł na PC, jest przynajmniej teoretycznie narażony na atak (gracze na konsolach pozostają bezpieczni). Jak na razie Rockstar nie zabrakło jeszcze głosu w tej sprawie (poza przyznaniem w poniedziałek na Twitterze, że zdaje sobie sprawę z problemu) i jak tylko producent ustosunkuje się do tego problemu, zaktualizujemy ten artykuł o podane przez niego informacje. 

Nowy exploit w Grand Theft Auto Online na PC powoduje, że gracze tracą postępy w i walutę w grze, a niektóre konta zostają uszkodzone lub zablokowane.

Deweloper North Online GTA usunął niebezpieczne elementy 21 stycznia i przeprosił (w dzienniku zmian możemy przeczytać: „zła ocena z mojej strony za udostępnienie tego”). Chociaż GTA Online nie blokuje nieszkodliwych modów tworzonych przez społeczność, ci, którzy rozpowszechniają kody lub inne hacki, zaburzające balans rywalizacji między graczami mogą spotkać konsekwencje w świecie rzeczywistym. Rockstar i firma macierzysta Take-Two Interactive podjęły wcześniej kroki prawne przeciwko twórcom cheatów, w tym twórcy hacka na nieskończone pieniądze, któremu w 2019 roku nakazano zapłacenie 150 000 USD plus opłaty procesowe.

Rozwiązaniem problemu uszkodzonych kont, które według niektórych graczy działa, jest usunięcie folderu „Rockstar Games” z folderu Dokumenty systemu Windows przed ponownym załadowaniem gry. Zalecamy jednak unikanie wersji na PC, dopóki Rockstar nie naprawi problemu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Uwaga na nowy exploit w Grand Theft Auto Online na PC. Możecie stracić postępy i walutę w grze

 0